Fashion tip: Objevte módu, která pomáhá a buďte super cool

Pořídit si něco nového na sebe je pro spoustu z nás téměř samozřejmostí...
13069

Ne všichni však takové štěstí mají. Proč tedy, když už si příště budete kupovat něco nového, nepřispět zároveň na dobrou věc a nebýt COOL ještě víc než normálně?

Slyšeli jste už o projektu Klokart?

Klokart je charitativní projekt Fondu ohrožených dětí, ve kterém známé osobnosti navrhují motivy na oblečení a další produkty a výtěžek z prodeje (50 % až 80 % prodejní ceny) jde na podporu Klokánků, zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc. Klokánků je v ČR aktuálně 15 a v péči mají více než 200 týraných, zneužívaných, zanedbávaných, opuštěných, nebo jinak sociálně znevýhodněných dětí. Za 20 let působení pomohly už více než 9000 dětem. Pro rok 2020 chybí 30 % nákladů na provoz těchto zařízení, proto je potřeba shánět zdroje od sponzorů. Osobnosti, které s námi již spolupracovali: Matěj Ruppert, Jakub Kohák, Aňa Geislerová, Dan Přibáň, Dan Bárta a další.

Móda, která pomáhá

Nová kolekce charitativního projektu Klokart, jehož veškerý výtěžek jde na podporu Fondu ohrožených dětí, je tady. Tentokrát je autorem grafického návrhu inspirativní žena, herečka a především matka tří synů Vlastina Kounická Svátková. Motiv s názvem Prostor pro duši, použitý na mikiny a trička, vychází z názvu její knihy a je ztělesněním jí samé. Produkty lze koupit na https://www.klokart.cz/kolekce/. Klokart klade velký důraz na kvalitní materiály, proto volí výrobce Stanley/Stella (držitele mnoha certifikátu udržitelnosti a fairtrade) a spokojenost zákazníků. Nechceme vyrábět pouze „trička na spaní“, ale produkty, které budou lidé s oblibou nosit a s důvěrou kupovat výrobky další kolekce.

Více o Vlastině Kounické Svátkové

Dá se označit za renesanční ženu, která se už nebojí pádů a je odhodlaná říct či napsat skutečnost sama o sobě. Nejedné ženě a dívce pomohla a pomáhá udělat krok vpřed. Nejen svojí tvorbou, ale i v rámci ambasadorství nadace poruch přijmu potravy, nad kterou sama zvítězila. Proč se rozhodla podpořit Klokart naleznete ve video rozhovoru zde: https://www.slevomat.cz/akce/1673100-podporte-klokanky-trika-a-mikiny-vlastiny-svatkove

  • Vlastino, co pro vás znamená prostor a co duše? Prostor pro sebe je důležitý. Umět a moct se na chvíli, ideálně denně, zastavit, přestat se soustředit na problémy, povinnosti, minulost, budoucnost a jen být. Když si člověk takový prostor dopřeje, opečovává svou duši. Své nitro. Sebelásku.
  • Umíte si představit, že byste byla teta v Klokánku? Podle mě je to velmi náročná profese. Být tam pro děti, dát jim tolik potřebný pocit rodiny, bezpečí, domova. Kdybych neměla vlastní děti, tak si to umím představit. A stejně tak si umím představit postarat se o dítě v nouzi u sebe doma.
  • Dává vám smysl projekt Klokart? Obrovský. Sehnat peníze na to, aby mohly Klokánky fungovat? Absolutně. Ideální by samozřejmě bylo, kdyby Klokánky byly mnohem víc podporovány státem. Ale tady každý dělá maximum, co může.