JOY na Colours '18: The Final Countdown

Čtyři dny na Colours utekly jak nic. Co přinesl ten poslední?
11590

To už je konec? Probudila jsem se v sobotu ráno se šokem, jak strašně rychle celý festival utekl. Tři dny byly neskutečně nabité, přebíhalo se od stage ke stagi a čas utíkal rychleji než Usain Bolt. Poslední den se alespoň podle programu jevil jako nejklidnější a nejméně nabitý. To se sice vyplnilo, na zajímavosti mu to ale rozhodně neubralo. Právě naopak.

Jakožto velký milovník kávy a objevování nových míst pro mě nebylo možné ani během sobotního dne vynechat nějaký ze zajímavých ostravských podniků. Těch je opravdu hodně a každý z nich má svého vlastního, často i dost designově vypiplaného ducha. Tentokrát bylo na pořadu dne Petpunk bistro. Jejich grilled cheese sandwich, překápávaná káva a neskutečně friendly přístup zařadil tenhle podnik na první místo pomyslného žebříčku kaváren! 

 

Festivalové odpoledne jsme poté věnovali doprozkoumání areálu Colours of Ostrava, který je prostě tak obrovský, že se nedá obejít za jeden den. Tolik skrytých míst, skvělých prostorů, kde se mezi cihlovými zdmi a kovovými konstrukcemi odehrávají debaty a přednášky o médiích, a tolik stylových obchodů! Nakonec jsem ani já neodolala a obohatila šatník o naprosto skvělý klobouk, který byl vyroben teprve před měsícem! Nadšení z celé promyšlenosti festivalu a z jeho uspořádání se tímhle ještě zvýšilo.

 

Co se hudby týká, i čtvrtý den se nesl v rytmu alternativnějších kapel a objevování méně známých interpretů. Seasick Steve předvedl neskutečný bluesový nářez, při kterém hrál na vlastnoručně vyrobenou kytaru z „espézetky“ a pil při tom víno z lahve. Kapela z anglického Newcastle Holy Moly & The Crackers zase svojí folkovou/dark circusovou energií roztančila nadšené publikum a ve stylu správných Britů ze severu její členi neopomněli zmínit ani pár narážek na ne tolik oblíbenou jižní část ostrova. Celý festival poté zakončil svým setem DJ Kygo. Moc se při tom ale nenadřel. I přes jeho vysokou oblíbenost u fanoušků je potřeba podotknout, že tlačítko PLAY umí stisknout kde kdo. A nemusí při tom být ani jedním z hlavních headlinerů festivalu.

Colours letos nabídly pestrou směsici kapel i doprovodného programu. A přestože se po hudební stránce nejednalo o nejlepší ročník, my si ho za redakci i díky naší JOY ZONE užili minimálně na 120 procent! Nashle za rok, festivale!

Reklama
sledujte nás na instagramu