JOY na Colours '18: I love Rock`n`Roll

Festivalové bláznovství pokračovalo i druhý den...
11586

Druhý den festivalu přinesl kromě další slušné dávky deště také pořádnou rockovou nálož. Ráno jsme se společně s Klári důkladně zkulturnily a rozhodly se, že dopolední volno před koncerty strávíme objevováním zajímavých podniků. Naší pozornosti neuniklo ani nejznámější ostravské bistro Boule za ušima. V neskutečně insta-friendly prostředí jsme se doslova zamilovaly do jejich černé kávy na ledu, vegetariánských burgerů i čokoládového sufflé. Jakožto velké milovnice ginu jsme ocenily i pestrou nabídku G&Ts. Klári to nadšení okomentovala takhle: "V bistru mě zaujala vtipná nabídka "Kruhy pod očima", která láká na nevšední příchutě této hořké kombinace. Můžete ochutnat například bezinkový, brusinkový nebo třešňový tonic."  Nejen při Colours of Ostrava je tohle místo prostě jasné must see!

Odpoledne jsme se pak už přemístily do aréalu Colours of Ostrava. Omrkly naši JOY ZONE, kde líčení, odličování, lakování i parfémování stále jede na plné obrátky, a pomalu se vydaly na první koncert na hlavní stagi - Kensington. Tuhle nizozemskou rockovou partu jsem už viděla před několika lety a byla jsem nadšená. Kluci sice za těch pár roků trochu hudebně vyměkli a zpomalili, i tak se jim ale v silném dešti podařilo publikum dostat do varu. O něco slabší už to ale bylo při vystoupení Kaleo. Autoři megahitu Way Down We Go i přes neskutečný bluesrockový nářez a kytarová sóla jak ze snu téměř nemluvili a první emoce u přihlížejících se objevily až ke konci koncertu, kdy uslyšeli první tóny právě zmíněné skladby. Pokud byste ale čekali nadšený zpěv, tanec či ruce nad hlavou, nedočkali byste se. Poznávacím znamením radosti se tak stalo pouze zdvižení telefonů s blikajícím červeným světýlkem a nápisem "rec.". I přes nudné publikum ale Kaleo dokázali, jak neskutečně kvalitní kapelou po hudební stránce jsou. Ryze rock`n`rollový den poté o 180° obrátila skandinávská víla Aurora, která dokázala svou hudbou na závěr proměnit celý festival v mystickou krajinu, která asi v nejednom návštěvníkovi evokovala svět Pána prstenů.

Co ale na Colours oceňujeme asi nejvíce, je fakt, že akce není postavená jen na koncertech. Pokud máte pauzy mezi oblíbenými interprety, rozhodně doporučujeme projít si celý areál, který je doslova natřískaný skrytými poklady a zajímavým doprovodným programem. Můžete obdivovat nápadité graffiti, světelné instalace ve skrytých uličkách železných konstrukcí nebo vyzkoušet jeden ze zajímavých workshopů. Co se třeba na chvíli stát součástí Dabbing street?

 

Reklama