JOY na Colours '18: Singing in the rain

Jak vypadal náš první festivalový den?
11580

Po dlouhém těšení a naprosto bezproblémové cestě vlakem Praha - Ostrava, při které jsem se zařekla, že romantické cesty vlakem budu podnikat častěji, jsme dorazily do Dolních Vítkovic. Já, ač jsem tu už párkrát byla i moje kolegyně Týnka, která unikátní industriální areál viděla poprvé, jsme byly úplně unešené. Každý koutek s rezavými trubkami je totiž totálně insta friendly a nejraději bychom se fotily od rána do večera. Tady je alespoň pár tipů na místa, které si prostě vyblejskout musíte. (Potkáte je cestou z JOY zone k hlavní stagi.)

Photo-procházkou jsme došly rovnou do naší vyňunané JOY ZONE, kterou najdete hned vedle auly Gong. Toto umístění si rozhodně zapamatujte, protože na místě vás naši partneři z Nivei odlíčí a udělají ten nejvíc cool fesťákovej účes - boxer braids. Proč se odličovat před koncerty? Protože krásky z Rimmelu vám pak vykouzlí trendy festivalový make-up, celkový look doladí holky z Oriflame dokonalými nehty. Pak už se stačí jen navonět v Mexxu, vytočit si super výhru v JOY kole štěstí a hurá pro hudební zážitky léta. 

Jaké byly ty včerejší? Nejprve nás odrovnal George Ezra a to nejen svým sexy hlubokým hlasem, ale i svou pro Brity tak nějak typickou roztomilostí. Tenhle zážitek nám prostě nemohl zkazit ani déšť, ve kterém měl industriální areál a Ezrovy romanťárny snad ještě větší kouzlo. Pak jsme přešly na stage vedle, kde to rozjížděla Beth Ditto. Já jsem ji po pěvecké stránce až tak neznala, Týnka mě ale přesvědčovala, že ji musím vidět. A rozhodně se nemýlila! Nejenže skvěla zpívala, i když upřímně to já jsem s mým hudebním sluchem schopná říct i o Aničce Dajdou, ale byla zosobněním ženské síly. Vůbec se nebála ukázat své ženské křivky, naopak na ně byla pyšná. Stejně nadchla i Týnku, která hudbě sakra rozumí, takže se potvrzuje můj amatérský úsudek o zpěvu Beth: "Ditto jsem poprvé viděla před osmi lety, když jsem ještě hrála s Gossip a její sólový koncert na Colours byl minimálně stejně tak skvělý. Její energie, humor a neskutečně silný hlas prostě dostane každého. Za mě highlight prvního dne."

A co si nezapomenout pokud jste ještě nevyrazili? Boty do bláta a nepohody, pláštěnku a regenerační masku na pleť. Protože jít spát dříve než skončí nabitý program by byla vážně škoda! S pláštěnkou jsme si koncerty, užily na max a náš večer se nesl v duchu muzikálu Singing in the rain.

Reklama