3 důvody, proč je dobré dopřát si každý den něco sladkého

A to i pokud jste na dietě. Je spousta zdravých sladkostí, které jsou v honbou za dokonalou postavou povoleny!
10828

Nedostatek cukru v krvi, obzvlášť nám ženám, dokáže pěkně pokazit náladu a den. Přinášíme vám proto tři dost dobré důvody, proč neriskovat emocionální a nervové zhroucení a raději si dopřát kus dortu nebo čokolády. 

1. Energie. Rychlé cukry, které se vám díky sladkostem do krve dostanou (pozor, stejně tak fungují cukry z ovoce) vás sice neuspokojí na dlouho, ale pro krizové chvíle jsou zaručenou S.O.S záchranou. A co si budeme povídat, nosit si čokoládovou nebo raw tyčinku v kabelce, není nikdy na škodu! Recept na nejlepší domácí raw pochoutku najdete zde. )do toho prosím proklik na ten tvůj recept) 

2. Okamžitý pocit blaha. To štěstí, když se vám milovaná sladkost rozpouští v ústech a vy si užíváte dokonalou chuť na víc než na maximum… Tomu se moc věcí na světě nevyrovná, co myslíte? 

3. Prospěšné látky. Ano, čtete dobře. Pokud si zrovna nedopřáváte dezert skládající se z kila mouky a tuny másla, můžete vaše chutě obalamutit natolik věrohodně, že do těla dostanete prospěšné látky a vitamíny. Námi několikrát zmiňovaná raw tyčinka z datlí nebo třeba datlové home made kuličky, popřípadě domácí nutella, vám udělají stejnou službu jako například snickerska ale na rozdíl od ní, tělu opravdu dáte výživu a energii na delší dobu.