3 tipy, jak si užít jídlo na maximum bez zbytečného počítání kalorií

Kalorie...
10933

Slovo, které se skloňuje v každém článku o hubnutí nebo o zdravém jídle. Jakoby na kaloriích závisel celý náš život. Dostat se do začarovaného kruhu, kdy neděláme nic jiného, než že pročítáme energetické složení potravin, které se chystáme nakoupit nebo které plánujeme sníst, je tedy snadné...

Opravdu ale chcete celý život počítat, dělit a násobit? Vážně vše záleží jen na tom, kolik kalorií má sousto, které právě sníte? Nezáleží. Naučte se o jídle přemýšlet jako o něčem, co vám dělá radost.  Jídlo má být potěšení a ne matematický vzorec. Jak si nelámat hlavu s kaloriemi a jídlo si zase začít užívat? 

1. Zelenina. Naučte se každé vaše hlavní jídlo obohatit o vydatnou porci zeleniny. Získáte díky ní na talíři rovnováhu a nebudete se muset trápit zbytečnými výpočty. Zelenina se totiž "nepočítá".

2. Opravdové jídlo. Snažte se jíst jídlo, které si ( v ideálním případě ) připravíte sami nebo u kterého máte jistotu, že je z čerstvých surovin. Vyhněte se polotovarům, instantním potravinám a fast foodům. Dívejte se na jídlo, jako na palivo, které potřebuje vaše tělo k tomu, aby správně fungovalo. A to z polotovarů určitě nebude. Navíc všechny výše popsané "dobroty" jsou plné umělých náhražek, tuků a látek, které ve skutečném jídle nemají co dělat.

3. Selský rozum. Osvědčené pravidlo, které funguje ze všeho nejlépe. Pokud se naučíte nad jídlem přemýšlet a budete poslouchat své tělo, začnete se automaticky stravovat tak, jak je vám to nejpřirozenější. Začněte si jídlo užívat a jezte intuitivně. Opravdu vám intuice říká, že po hamburgru s hranolkama, vám bude lépe než například po rybě s hromadou grilované zeleniny?

Nenechte si vnutit myšlenku, že šťastná ( a hubená ) budete pouze tehdy, když budete mít dokonale spočítaný váš denní příjem potravy. Nesnažte se ani vyhrát jackpot v podobě "dokonalé postavy", protože ta, pro každého znamená něco jiného. Šťastná a spokojená ve svém těle budete pouze tehdy, když se začnete mít opravdu ráda a budete ke svému tělu ( a jídelníčku ) přistupovat s láskou. Nezapomeňte, že vše je o rovnováze a to nejdůležitější se odehrává ve vaší hlavě.

sledujte nás na instagramu