Be fit: 5 věcí, které ovlivňují vaši dietu kromě jídla

Nejen jídlo ovlivňuje cestu k vysněné postavě...
11658

Na co si kromě jídla dát pozor a co si ohlídat?

1. Prostředí. Ač se to nezdá, prostředí ve kterém se nacházíme ovlivňuje naši dietu víc než si myslíme. Pokud si dáváte s kamarádkama sraz na místech, kde na vás číhá nebezpečí v podobě fast foodů nebo nejrůznějších cukráren či pekáren, je velká pravděpodobnost, že podlehnete pokušení. Přemýšlejte proto nad místy, kam se chystáte vyrazit.

2. Lidé. Pokud je ve vaší blízkosti někdo, kdo se snaží držet dietu nebo holduje zdravému životnímu stylu, máte vyhráno. V opačném případě pořádně potrénujete vaši silnou vůli. Vždy je dobré obeznámit lidi ve vašem okolí s tím, že máte období, kdy se snažíte v životě něco změnit a chcete se stravovat v rámci možností zdravě a poprosit je, aby vaši snahu respektovali a neházeli vám klacky pod nohy v podobě pozvání na nejrůznější dortíky a podobně.

3. Vaše hlava. Je hlavním klíčem k úspěchu. Pokud si vše nastavíte správně a tak, jak vám to vyhovuje, máte napůl vyhráno. Vyhněte se striktním zákazům a omezením, které stejně nejdou udržet dlouhodobě a nastavte si vaše pravidla, které pro vás budou respektovatelná a přijatelná.

4. Pohyb. Nepropadejte davovému šílenství a zvolte pro sebe sport, který vás bude co nejvíce bavit. Když zrovna teď všichni běhají a vy běh z duše nenávidíte, neběhejte! Dělejte zkrátka to, co vás baví a naplňuje.

5. Co čtete a co slyšíte. Pokud jste v cestě za vaší postavou snů, snažte se hledat co nejvíce informací, jak toho dosáhnout a zjišťujte, co vás dovede k cíli. Informací je obrovská spousta a je jen na vás, kterou cestu si zvolíte. Než se ale rozhodnete, doporučujeme pečlivě prostudovat alespoň několik alternativ, které se vám nabízí. A pokud se nemůžete rozhodnout? Vyberte si od každého něco a "ušijte" si plán na míru. Je to vaše cesta a vy se na ni musíte cítit co možná nejpohodlněji a nejkomfortněji. Hodně štěstí!