Reklama

Be fit: Vody tak akorát aneb jak se cítit lehce a svěží

Teplota venku stoupá, a tak věnujeme hodně pozornosti doplnění tekutin.
12351

Neméně důležité však je podpořit náš organismus, aby s nimi dobře hospodařil, a to včetně vylučování. Protože se asi všichni chceme cítit v letních šatech dobře, přinášíme vám pár tipů, jak si i parné dny užít s pocitem lehkosti bez zbytečně zadržované vody.

Nepřestávejte pít 

Uznáváme, že rada dodržovat pitný režim ve chvíli, kdy máte vody až dost, se zdá být zvláštní. Je to ale opravdu tak. Právě nedostatečný příjem tekutin může naopak vést k tomu, že je bude vaše tělo ještě více zadržovat. Jejich příjem tedy neomezujte, ale zkuste změnit složení a pijte hlavně čistou vodu. 

Sodík pod kontrolou 

Prvkem, který může souviset se zadržováním vody v tkáních mimo buňky, je sodík. Jeho nejvýznamnějším zdrojem je chlorid sodný, tedy kuchyňská sůl. Při zbytečném zadržování vody v těle je proto dobré sledovat obsah tohoto prvku v potravinách. Nejde přitom jen o ty, které jsou slanou chutí proslulé. Sůl je totiž velmi častým konzervantem, a tak může být vysoký obsah sodíku například ve sterilované zelenině, zatímco čerstvá zelenina má, pokud jde o obsah sodíku, často nízké hodnoty. Cílem ale není sodík ze stravy vynechat, protože se zároveň jedná o prvek, který je pro naše tělo nepostradatelný. Jen v tomto případě platí okřídlené „všeho s mírou“. 

Rozchodit a nohy nahoru 

Užitečným pomocníkem je i v tomto případě pravidelný pohyb, který mimo jiné podporuje látkovou výměnu a krevní oběh. Máte-li pocit těžkých nohou, dopřejte si třeba po procházce pověstné „nohy nahoru“. Stačí i malé vyvýšení, kdy si nohy podložíte například menší srolovanou dekou. 

Náš tip: inspirace z přírody 

Ke správnému vylučování vody z organismu přispívají i některé bylinky. Patří k nim například kopřiva dvoudomá, která podporuje normální činnost ledvin a celkové osvěžení těla, nebo jalovec obecný mající příznivý vliv i na přirozenou obranyschopnost organismu a na normální trávení. Snadno si je můžete dopřát například ve formě doplňku stravy Liftea Bylinky na odvodnění forte.

Doplněk stravy nenahrazuje pestrou a vyváženou stravu.

Reklama
Reklama
sledujte nás na instagramu
Přihlásit se k odběru newsletteru
* povinná pole
Reklama
Reklama