Bez mléčných výrobků: 5 proměn k lepšímu, které na vašem těle můžete pozorovat

Jogurty, sýry, mléko i smetanová zmrzlina?! Dejte si sbohem.
10214

V poslední době se vyrojilo na scéně asi na tisíc různých diet, které nám mají pomoct zlepšit pleť / zhubnout / zvýšit sebevědomí / eliminovat špatnou náladu... Jednou musíte přestat jíst lepek, podruhé zase dodržovat přesný příjem sacharidů, potřetí jíst měsíc v kuse jen zeleninu. No, nechceme být zbytečně skeptické, ale zázraky se podle nás bez vedlejší minusů, nestanou nikdy. A tak jsme se všechny dietářské postupy rozhodly trochu prozkoumat. Začínáme s ideou – stop mléčným výrobkům.

Zpevněné kosti

Silné kosti nám pomáhá získat vápník. A abychom ho měly dostatek máme pít mléko. Ano, taky nás kdysi někdo učil podobnou pohádku. Mléčné výrobky jako mléko a jogurty sice vysoké procento vápníku obsahují, bohužel ale ve formě, ze které tělo není schopné vápník absorbovat. Podle některých studií navíc tento nevstřebatelný vápník může zvyšovat rizika osteoporózy. Nahraďte mléko jinými potravinami bohatými na vápník a uvidíte výsledky – brokolice, špenát, tofu...

Vyčištěná pleť

Hormony obsažené v kravském mléce a jogurtech obsahují hormon, který nejen že pleti nepomáhá, navíc ještě stimuluje akné k probuzení. Kozí mléko i jogurty jsou naproti tomu váš přítel.

Stop nafouknutí

Trápí vás po konzumaci mléčných výrobků nadýmání, nevolnost a křeče? Můžete se potýkat s nediagnostikovanou intolerancí na laktózu, nebo patříte mezi 75 % lidské populace, které v těle postrádá enzym ke správnému zpracování mléčných výrobků.

Snížení váhy

Mléčné výrobky obecně obsahují velké množství sacharidů a tuků. Úbytek na váze sice nebude rapidní, určitě je to ale příjemný bonus při změně jídelníčku.

Zmírnění bolestí hlavy

Všechny to známe. Třeští nám hlava a máme pocit, že je to ze stresu a naštvání. Dost možná ale za všechno může chemikálie tyramin, která vzniká ve zrajících sýrech a ve větším množství může startovat pěknou sérii migrén.

 

sledujte nás na instagramu