Reklama

Dokonalá postava bez diety: Triky, které musíte znát

Kdo by nechtěl mít postavu snů bez "práce"...
Reklama
12517

Nikomu se nechce trávit hodiny ve fitku a striktně dodržovat životosprávu. Máme pro vás skvělou zprávu. Nemusíte!

Stačí si osvojit pár zásad, díky kterým se k super postavě časem jednoduše dopracujete. Vše je jen o zvyku a správném návyku.

1. Stop dietám. V první řadě z vašeho slovníku ( a hlavy ) úplně vypusťte slovo "dieta". Netrapte se zbytečně režimem, který stejně nejste schopní dodržovat dlouhodobě. A to nemluvíme o následném jojo efektu a rozhození celého metabolizmu.

2. Začněte jíst dřív, než máte opravdu hlad. Předejdete tak šíleným náletům na lednici a ušetříte si spoustu kalorií, které byste jinak zbytečně zkonzumovali.

3. Naučte se milovat jídlo. Jídlo není nepřítel. Jídlo je kámoš. A přesně tak k němu přistupujte.

4. Nezajídejte emoce. Jíte, když jste smutní, naštvaní nebo třeba v depresi? Tohle se určitě odnaučte. Zajídat emoce není dobra cesta ani pro vaše tělo, ani pro vaši psychiku.

5. Nic si nezakazujte. V momentě, kdy si dané jídlo / pití zakážete, dostanete na něj 100x větší chuť. Pokud zkrátka "zhřešíte", následující den se více hlídejte, a jděte si třeba zaplavat. Najděte si balanc ve vašem příjmu a výdeji. Nic víc v tom nehledejte.

6. Odpočívejte. A to tak, že dostatečně. Únavu totiž lidé často zahání jídlem, aby nabrali novou energii. 

7. Najděte si režim, který vám bude vyhovovat. Pokud vám stačí tři jídla denně, je to v pořádku. Jestli jste zastáncem přerušovaného půstu, také v pořádku. Každý je jiný a každému vyhovuje něco jiného. Proto nekopírujte návyky kolegyně, ale udělejte si své vlastní.

8. Hýbejte se. Nemusíte se nutně potit hodiny ve fitku. Stačí nejet do práce tramvají a jít pěšky, použít schody místo výtahu... Každý pohyb navíc se počítá.

Nečekejte zázraky na počkání. Pokud si ale tyhle návyky trvale aplikujete do běžného denního života, výsledky se dostaví. Slibujeme. Vše je jen ve vaší hlavě a v přístupu. 

Přečtěte si také: Víte, co je intermittent fasting? Můžete díky němu získat postavu snů! Víme, jak na to!

 

Reklama
Reklama
sledujte nás na instagramu
Přihlásit se k odběru newsletteru
* povinná pole
Reklama
Reklama