FIT jídelníček: 6 potravin pro štíhlou postavu

I lidé s dokonalými křivkami přece musí něco jíst...
10130

Hladovky, které jsou nám často doporučovány jako ideální recept na perfektní postavu, nejsou ani zdravé ani funkční. Jíst se prostě musí! Stačí vsadit na správné potraviny, porce a načasování a kila polezou dolů sama. Co by nám ale nemělo chybět na jídelníčku, abychom se dostaly k vysněné postavě o krok blíž? Zeptaly jsme se všech krásek a krasavců ve svém okolí a máme nákupní seznam!

1. Cottage

Sýr plný proteinů a kalcia je jasným favoritem. Vápník totiž kromě zdravých kostí a zubů přispívá i k odstraňování přebytečných kilogramů. Ideální je i jako náhradní varianta pro zálivku do salátů, těstovin nebo jako součást snídaně v kombinaci s ovesnými vločkami.

2. Kyselé okurky

Máte chuť večer na brambůrky, tyčinky nebo solené oříšky? Nahraďte je nakládanými okurkami, které mají minimum kalorií a můžete jich tak sníst klidně celou láhev.

3. Avokádo

Kromě vitamínů A, C i E je bohaté snad na všechny prospěšné minerální látky. Hlavním významem avokáda je ale bezpochyby obsah mononenasycených mastných tuků, které jsou jako jedny z mála pro tělo dobré, nic se ale nesmí přehánět. Ideální přísun? Půl avokáda denně.

4. Voda

Potravina to sice úplně není, ale její místo v každodenním stravování je snad úplně nejdůležitější. Pomáhá čistit organismus a často v těle zažene nekonečné chutě. Znáte to, hlad je přece převlečená žízeň.

5. Čokoláda

Jeden čtvereček hořké čokolády denně tělu rozhodně neuškodí, ba naopak. Navíc si tím splníte sen, že i s dietou si můžete sem tam dopřát sladkost a nebude vás tak pořád dokola honit mlsná, která skončí tajným spořádáním deseti mléčných čokolád.

6. Maliny

Jsou ideální jarní i letní svačinou. Více než 85% jejich obsahu je totiž voda a tak i když si jich dopřejete plnou misku, vaše něco se zlobit nebude. Naopak zkuste z ovoce vynechat například banány, které mají energetickou hodnotu přímo děsivou.

 
sledujte nás na instagramu