Fit výzva s Joy aneb nenechte se ošálit over size svetrem

Je po létě…
10680

Plavky putují na dno skříně a my se balíme do xxl svetrů, z kterých se plánujeme vysoukat nejdřív na jaře. S tímto pocitem si taky objednáváme v restauracích, bistrech, cukrárnách. Cupcaky, kafíčka se šlehačkou, horké čokolády, dortíčky, punče, svařáčky… 

A pak přijde jaro. První odhalování ramen a čas na kraťasy a sukně. Paráda, hurá, radujeme se. Teda až do té doby, než si ty skvělé kraťasy oblečeme (nasoukáme se do nich) a s hrůzou zjistíme, že je nejen nedopneme ale ty ďolíčky, které zdobí vaše stehna, tam loni taky nebyly. Dobře, nebylo jich tam tolik. Na řadě je známý scénář. Deprese, posilovny, diety, stres… 

Tomuto začarovanému kruhu se ale celkem snadno vyhnout. Víme, jak na to! 

Naučte se nad jídlem přemýšlet. Nejen na jaře, když už jste ve fázi s. o. s. ale celoročně. Rozhodně nejsme zastánkyně drastických diet a omezování se v jídle ale zkuste jíst intuitivně. Máte dnes chuť na burger a hranolky a i ten božsky čokoládový dort, jako dezert byste zvládla? Klidně si to vše dejte ale následující dva dny uberte a snažte se jídelníček odlehčit. Zkrátka povolit - přitáhnout… Opravdu to funguje. Žádné jídlo si nevyčítejte, jezte intuitivně a poslouchejte svoje tělo. Samo vám nejlíp řekne, co potřebuje a na co má chuť. 

Nevzdávejte to. Ujedete si na ne zrovna zdravém jídle více dní? Nevzdávejte to a nesklouzněte do modu “teď už je to stejně jedno…”! Nikdy to není jedno, každé jídlo se počítá. Využívejte v praxi metodu cukru a biče. Zkrátka za nezdravé jídlo se odměnte zdravým jídlem. Není v tom žádná věda! 

Vaše tělo vám poděkuje. Věřte, že když začnete jíst intuitivně a nebudete se přecpávat jen proto, že je podzim a do plavek daleko, bude vám líp! Budete míň unavená, budete mít energii, zlepší se vám pleť, splaskne věčně nafouklé bříško. 

Nové chutě. Vařit nebo jíst zdravěji neznamená vzdát se chuti. Naopak! Zjistíte, o kolik doposud nepoznaných chutí jste přicházela! I zdravé (dokonce i vegan či gluten free) jídlo, může chutnat naprosto božsky a mnohdy ani nepoznáte, že jíte něco, co chutná stejně jako originál ale není to originál. Je to zdravá verze originálu, která uspokojí vaše chutě a jako bonus neublíží vaší postavě. 

Stejně jako vše, i intuitivní stravování začíná v hlavě. Pokd se naučíte nad jídlem přemýšlet a nebudete do sebe bezmyšlenkovitě házet jeden donut za druhým, proložíte to občasnou návštěvou fitka a budete se mít ráda, následující letní sezona pro vás bude za odměnu a ne za trest!

 

sledujte nás na instagramu