Reklama

FITNESS: 4 věci, které vám s formou do plavek rozhodně nepomáhají

Léto - doba plná lákadel, které rozhodně neprospívají kondičce ani krásné postavě...
Reklama
8780

1. Zmrzlina

Zmrzlina dvakrát týdně místo svačiny neuškodí, ale určitě nejde o nic super zdravého. A to ani v případě ovocných sorbetů, které jsou, ač se to možná nezdá, plné cukru. Pokud si však bez téhle osvěžující dobroty nedokážete léto představit, udělejte si domácí zmrzlinu, z ovoce, kvalitní smetany a bez doslazování.

2. Grilování

Grilování se stalo hitem posledních let. I my ho milujeme! Abychom si však každý víkend nekazili postavy, naučili jsme se grilovat zdravě - zeleninu, ryby, kvalitní maso bez marinád plných "éček" i bez dochucovadel jako je např. kečup či majonéza. Ty raději nahrazujeme třeba zakysanou smetanou s bylinkami a s česnekem. Mňam!

3Alkohol

Asi není třeba psát, že osvěžující alko drinky, vychlazené prosecco nebo orosená sklenice piva k létu neodmyslitelně patří. Pokud si však hlídáte linii, měli byste se nad tím, co pijete, zamyslet. 

Jen pro představu, 200 ml bílého suchého vína má 440 kJ, 200 ml červeného vína 600 kJ a půllitr světlého desetistupňového piva má energetickou hodnotu 750 kJ a velká 12° dokonce 950 kJ!

4. Nárazový pohyb

V létě je teoreticky ideální doba pro sport. Venku je dlouho světlo, můžete si častěji zaplavat nebo jen tak vyrazit na procházku. Dva výlety na kole přes prázdniny vás však nezachrání. Pro udržení kondice i vydřené postavy je třeba trénovat alespoň 3x týdně!

 

Reklama
Reklama
sledujte nás na instagramu
Přihlásit se k odběru newsletteru
* povinná pole
Reklama
Reklama