Ice ice baby aneb jak si v létě chytře objednat a nepřibrat

Zmrzlina, ledová káva, koktejly a drinky..
10405

To vše k létu tak nějak patří. Mějte ale na paměti, že ledové nerovná se zdravé a už vůbec ne light. Objednávejte si proto s rozmyslem.

Zmrzlina. Pochopitelně, léto bez zmrzliny, jakoby ani nebylo. Vybírejte ale chytře a předejděte tak nechtěnému pohybu ručičky na váze směrem doprava. Ideální letní zmrzlina je “vodová”, nejlépe z čerstvého ovoce s minimem cukru či jiných přísad. Přesně takovou sežnete například v prodejnách UGO.

Ledová káva. Klasicky se podává se zmrzlinou (smetanovou samozřejmě), tunou šlehačky a čokoládovým posypem. Umíte si představit, kolik kalorií do sebe dostanete vypitím této mňamky? Objednejte si proto lehčí verzi této kalorické bomby. Káva ve velké skleničce s ledem a mlékem (ideálně odtučněným), vám udělá stejnou službu a navíc opravdu osvěží, což se o klasické verzi této oblíbené pochoutky, říct nedá.

Koktejly a drinky. Zde velký pozor! Většina skvěle vyhlížejících letních koktejlů má zhruba stejně kalorií, jako “kachna se šesti”. Nejen, že vás po nich druhý den bude bolet hlava ale ani ty nové šortky už nebudou sedět, jako v obchodě.Nejúčinnější rada je pochopitelně vyhnout se alkoholu úplně. Chápeme ale, že léto je plné festivalů, večírků a náplavek a abstinovat, zkrátka dost dobře nejde. Volte proto drinky, které napáchají nejméně škody. Objednávejte si u barmana vždy nejlépe čiré nápoje (vodka, gin atd.), které zapíjejte čistou vodou. V případě, že máte ráda víno, objednávejte si spíše sušší, kvalitní. Zapomeňte na zapíjení či míchání alkoholu perlivými sladkými nápoji - to je učiněné zlo. Stejně tak se vyhněte perlivým vínům a sektům. 

A hlavně - nezapomeňte si léto užít plnými doušky

 

sledujte nás na instagramu