Jak se pomalu ( ale jistě ) dostat po Vánocích zpět do formy

Co si budeme povídat...
11043

Většina z nás si přes Vánoce užívala a dopřávala. Chápeme, ani my nejsme vyjímkou. Proto taky víme, jak těžké, je dostat se zpět do formy a vrátit se ke zdravému životnímu stylu. Vyzkoušejte tipy, které pomáhají nám ( a nejen po Vánocích ale vždy, když se potřebujeme dostat do formy ).

1. Likvidace všeho, co by vás mohlo lákat. Samozřejmě vás nenabádáme k vyhazování jídla. Určitě ale máte někoho, kdo nemá stále dost a rád vám s vašimi zásobami pomůže. Pokud ne, cukroví a spousta dalších dobrot se dá zamrazit.

2. Start je nejdůležitější. Naplánujte si den, kdy opět začnete jíst zdravě a dodržte to. Žádné přesouvání na konec týdne nebo v horším případě až na týden další...

3. Nákup zdravých surovin. Vezměte supermarket útokem a zdržujte se především v oddělení zeleniny, ovoce, mléčných výrobků a masa. Ostatní se snažte obejít obloukem.

4. Hledejte zdravé recepty. Díky vánočním gastronomickým orgiím, máme chuťové buňky "rozjeté" na maximum, proto začít se suchým salátem a kouskem sýra je nesmysl. Nejen, že by vás tyto chutě neuspokojily ale navíc by se vám váš start za lepším stravováním, zprotivil už na začátku.

5. Zapojte partnera ( sourozence, rodiče... ). Ve dvou se to zkrátka lépe táhne. Chápeme, že pokud si váš partner večer dopřává hamburger s hranolkama a jako dezert si dá celou čokoládu, je těžké udržet chutě na uzdě. Zkuste proto navrhnout i jemu odlehčený jídelníček - alespoň pro prvních pár dní to pro vás bude obrovská psychická pomoc.

6. Cvičení. Celou vaši snahu dostat se zpět do formy podpořte pravidelným pohybem. Vyberte si však to, co vás opravdu baví, a co budete dělat s radostí. Nechoďte běhat jen proto, že běhají všichni ostatní, nechoďte na pilates, když vás nudí jen proto, že je právě in. Stejně tak, jako zdravé stravování, tak i cvičení vás musí především bavit a dělat vás šťastnými. Vaše spokojenost a pohoda je totiž vždy a ve všem na prvním místě.