Je sklenička vína opravdu nevinná?

Horký letní večer a sklenka dobře vychlazeného vína po náročném dni. Kdo by to neznal..
10394

Každá skleničká vína v sobě však ukrývá i prázdné kalorie. Z těch naše tělo nic nemá, i přes to je musí spálit

Jen pro představu. Nejoblíbenější vína jsou ta, která mají cca 40 až 60 gramů zbytkového cukru. V případě, že vypijete půl lahve s tímto zbytkovým cukrem, odpovídá to zhruba 30 gramům cukru, což je 6 kostek. A to pochopitelně nemluvíme o dalších pochutinách, jako jsou salámy a sýry, které máte spolu s vínem na stole. Představa, že si dáte JEN sklenku a vína a kousek sýra a jste v podstatě na dietě, v tomto světle trochu pokulhává, že?

Znamená to tedy, že máme navždy zapomenout na své oblíbené víno a obětovat ho snu o dokonalé postavě? Ne, nebojte se, podobně katastrofický článek bychom vám po dnešním horkém dni nenapsaly.

Naprosto se ztotožňujeme s názorem prof. Milana Šamánka, který je kardiolog a propagátor pravidelné konzumace vína v malých dávkách ( a tomu my rozhodně věříme! Navíc, co bychom neudělaly pro naše srdce :-). Ten zastává názor, že žena by měla denně vypít 2-3 dc vína. Pokud možno by to mělo být víno kvalitní a suché. Taková vína jsou lehká, dobře se konzumují a především nemají tak fatální následky, jako například vína sladká, nedej bůh vína perlivá.

Až si proto budete kupovat víno na dnešní večer, mějte náš článek na paměti.

Na zdraví přeje Joy.

 

sledujte nás na instagramu