Reklama

Koronavirus on-line: 10 věcí, které by pro vás TEĎ měly být samozřejmostí

COVID-19...
Reklama
12846

Pár písmen a číslo, které změnilo svět téměř ze dne na den...

Ať už se na problém šířícího se koronaviru díváme jakkoliv, jedno je jisté - rozhodně bychom jeho hrozbu neměli podceňovat a už vůbec mu jít naproti. Co tedy dělat?

1. Mýt si ruce je naprostý základ. 

2. Posilte imunitu. Nakupte si doplňky stravy a pravidelně je užívejte - multivitaminy, vitamin C, hořčík, železo, rybí tuk...

3. Vyhýbejte se místům s větší koncentrací lidí. Zapomeňte na návštěvy restaurací, barů, koncertů, kin apod.

4. Dodržujte pravidla respirační hygieny. Co to znamená? Při kýchání či kašlání používejte ideálně jednorázové kapesníky. Pokud kýcháte nebo kašlete, zakrývejte si ústa rukávem - nikoli rukou.

5. Dezinfekce 24/7. Ideálně. Dezinfikujte nejen ruce ale i předměty na které saháte a které vás obklopují. Především si pak dejte pozor na mobilní telefon!

6. Pohybujte se na čerstvém vzduchu. Procházky v přírodě, běh, lehké cvičení na vzduchu. V tomto období určitě vynechte návštěvu posilovny zejména skupinové lekce a všechny vaše oblíbené aktivity přesuňte ven.

7. Dopujte se vitaminy. Čerstvé ovoce, freshe, smoothie, zelenina na všechny způsoby - to vše by měli být vaši parťáci pro následující období.

8. Pokud se necítíte dobře, ještě před návštěvou praktického lékaře mu zavolejte a domluvte si termín a přesný čas návštěvy. 

9. Snažte se být v pohodě. Stres a panika nikomu a ničemu nepomůže. Být obezřetný je ale určitě na místě.

10. ZVAŽTE NÁVŠTĚVU SVÝCH PRARODIČŮ. A za tenhle bod lobujeme extra! Senioři patří do skupiny nejvíc ohrožených a proto bychom je měli chránit co možná nejvíc. Pokud se tedy necítíte 100 % fit, raději babičce s dědečkem zavolejte a vynahraďte jim svou návštěvu alespoň takto. A volejte jim často. Ne proto, že zrovna řádí koronavirus ale proto, že to, že vás uslyší, bude dost možná jedna z nejkrásnějších věcí, která se jim za den stane.

Přečtěte si také: Jak nejefektivněji relaxovat a odpočívat: Známe 5 super triků

Reklama
Reklama
sledujte nás na instagramu
Přihlásit se k odběru newsletteru
* povinná pole
Reklama
Reklama