Naučte se užívat si jídlo bez výčitek: Víme, jak na to

Jídlo je radost...
11025

A přesně  tak bysme k němu měli přistupovat. Není důležité striktně dodržovat drastické diety, které stejně nevydržíme praktikovat věčně. Mnohem důležitější je, srovnat si v hlavě, co je pro naše tělo důležité a co mu dělá dobře. Naučte se nad jídlem přemýšlet, jako nad něčím, co vám dělá radost a díky čemu se budete cítit a vypadat skvěle. Osvojte si následující zásady a uvidíte, že ani malý dortík nebo kousek pečiva, vám nemůže uškodit.

1. Umění vychutnávat si. Udělejte si vždy na jídlo čas a nenechte se ničím rozptylovat. Zahoďte telefon, vypněte televizi a opravdu si užívejte každé sousto.

2. Pokud máte na něco chuť, dopřejte si to. Ať už se jedná o sladké palačinky nebo o čerstvé pečivo, rozhodně si nic neodpírejte. Poslouchejte vaše tělo a snažte se mu vyhovět.

3. Žádné výčitky. Není nic horšího, než si dopřát, na co máte chuť a následující den ( dva, tři... ) se trápit výčitkama a donekonečna přepočítávat zkonzumované kalorie. Výčitky a jídlo k sobě zkrátka nepatří.

4. Kvalita. Když už hřích, tak ať je z těch nejlepších a nejkvalitnějších surovin. Nesnažte se svoje tělo šidit náhražkama, které ve finále způsobí ještě větší chutě na to, co si právě odpíráte.

5. Množství. Tento bod jde ruku v ruce s bodem číslo čtyři. Pokud si totiž dáte například opravdu kvalitní čokoládu, věřte, že vám bude stačit pouze pár čtverečků a nebudete mít potřebu spořádat celou tabulku. V tomhle případě se tedy opravdu vyplatí si za kvalitu připlatit. Je to přece vaše tělo. Do čeho jiného se vyplatí investovat víc?

sledujte nás na instagramu