Sexy postava podle Italek: Známe jejich triky

Jak to jen dělají...
11776

Těstoviny, bílé pečivo, hříšně dobré dezerty... To vše Italky konzumují a přesto vypadají skvěle! Jak je to možné?

Podobně, jako třeba Francouzsky si umí Italky jídlo ( a život ) opravdu užívat a rozhodně se o nic neošidí. Nestresují se a na váhu jdou opravdu pouze v krajním případě - pokud vůbec. Klíč k jejich spokojenosti a sexy křivkám je přitom tak jednoduchý. Jak zní? Žádné diety!

Jídlo si nevyčítají, snaží se jíst opravdu vše, na co mají chuť, pouze si hlídají velikost porce. Jejich jídelníček se skládá z čerstvých surovin, obsahuje velké množství ryb, ovoce, zeleniny a kvalitních olejů, kterými nešetří.

Přesto, že nedrží žádné diety, dodržují pravidla, která jim ke skvělé postavě dopomáhají. Vyzkoušejte je i vy.

Voda na prvním místě. Italky pijí vodu ve velkém množství a to po celý den. Před a po jídle pak o to intenzivněji. Pitný režim není důležitý jen pro hydratovanou a zářivou pleť ale také pro vaše zažívání.

Pravidlo 80:20. Tohle pravidlo znamená, že z 80ti procent jíte čistě a zdravě a 20 procent máte prostor na "něco dobrého". Příjemné pravidlo, co myslíte?

Procházky. Italky se snaží chodit co nejvíce pěšky. Po jídle si pak dopřávají krátkou procházku. Proč? Protože kalorie, které spálíte ihned po jídle se spalují mnohem snadněji než ty, které pálíte až když se uloží.

O jídlo se dělí. Obědy nebo večeře s přáteli se nesou v duchu - od každého trochu. To znamená sdílení jídla s vašimi blízkými, což je skvělý způsob, jak vše ochutnat ale ničeho se nepřejíst. Co si budeme povídat, lžička lahodného tiramisu se bude pálit mnohem snadněji než celý kus.

Žádné výčitky. Když už se Italky utrhnou a dopřejí si cheat day nebo třeba pár skleniček vína navíc, myslí na to několik následujících dní, zařadí víc pohybu a zeleniny a "problém" je vyřešen. Co rozhodně ale nedělají? Jídlo si nevyčítají. Moc dobře totiž ví, že když si začnete jídlo vyčítat, dostanete se do začarovaného kruhu, odkud není snadné vystoupit.

sledujte nás na instagramu