Síla superovoce: Znáte potraviny, které dodají vašemu tělu šťávu?

Aneb 7 tipů na potraviny, které vám změní život...
10349

Péče o tělo se poslední dobou řadí mezi trendy a zábavu, ve které hrají hlavní roli kvalitní potraviny neboli superpotraviny, např. superovoce. Rozhodně však není třeba servírovat superpotraviny pouze na talíř, své místo si určitě zaslouží i v koupelně mezi kosmetickými produkty.

Superpotraviny dokáží kvalitně hydratovat, čistit, zjemňovat, posilovat či například chránit před nepříznivými vlivy a škodlivými látkami. Každá superpotravina však umí něco jiného, proto je třeba vybrat tu pravou právě pro vaše tělo, pleť či vlasy.

Superpotraviny a jejich hlavní benefity:

 

1. Acai berry je ovoce bohaté na anti-oxidanty, které brání buňkám, aby vstřebávaly škodlivé látky. Navíc acai berry dokáže ochránit sytost barev, proto je ideální přísadou v šamponech a kondicionérech pro ženy, které si barví vlasy.

2. JablkoNeoloupané jablko je bohatým zdrojem vitamínů, draslíku i vlákniny. Některé látky, které se nacházejí ve slupce a těsně pod ní, mají protirakovinný účinek, bojují proti ekzémům a snižují riziko srdečních chorob. Jablečná šťáva je navíc vynikající na ošetření oslabených a křehkých vlasů. Proto se výtažky z jablka přidávají do složení některých vlasových produktů, aby podpořili vitalitu a lesk vlasů.

3. Avokádo používali na péči o vlasy již Aztékové. Moc dobře totiž věděli, že olej z avokáda zjemňuje vlasy a pomáhá při rozčesávání. Mimo to je avokádo skvělé i pro výrobu domácích pleťových masek nebo rychlé a zdravé večeře. Avokádo má vysoký obsah vlákniny a poskytuje téměř 20 základních živin - například omega - 3 mastné kyseliny, které jsou široce uznávány jako prospěšné pro zdravé srdce, mozek a oči.

4. Bambucké máslo, známé také jako "máslo Karité”, je bohaté na pečující mastné kyseliny, zejména omega - 3 a omega - 6. Obsahuje také vitamíny A, E a F, které jsou zásadní pro správnou výživu pokožky. Mimo to bambucké máslo pomáhá chránit poškozené vlasy..

 

5. Amla neboli indický angrešt je ovoce tradičně využívané v indické medicíně, zejména díky silným regeneračním účinkům. Navíc amla podporuje imunitní systém a tím chrání před všemi nemocemi. Látky obsažené v tomto ovoci jistě ocení ženy s poškozenými vlasy.

6. Granátové jablko je bohaté na sodík, draslík i vitaminy B1, B2 a B3 a umí značně nabudit imunitní systém a zpomaluje proces stárnutí buněk. Proteiny a ovocné kyseliny obsažené v tomto exotickém ovoci navíc posilují vlasové vlákno a mají anti-oxidační účinky, které brání tělo i vlasy před škodlivými látkami.

 

Všechny zmiňované benefity superpotravin si uvědomují i odborníci, kteří inovují produkty Garnier z řady Fructis, proto zakomponovali superpotraviny i ovocné aktivní látky do své vlasové kosmetiky. Na své si přijde každý, stačí si správně vybrat.