Stop alkoholu: 8 důvodů, proč vám abstinence změní od základu život

Jedna sklenička ještě nikdy nikoho nezabila, ale...
10061

Představte si (klidně i v pondělí), že je pátek. Všechny pracovní starosti házíte za hlavou a vyrážíte na drink s partou kamarádek. No a teď si představte, že je pátek a vyrážíte s kamarádkami, co si dají drink, na čaj. Taky vám to nějak nesedí?! Rozumíme vám. Ale i přesto nás to občas napadne... Jaký by byl náš život bez alkoholu. Žádné tance na stolech, půlnoční porce hranolek, ani ta příšerná kocovina...

I když se to zdá nemožné, právě takoví lidé jsou. Prostě se jednoho krásného rána vzbudily a řekli dost alkoholu. A i když se to nám, milovníkům fancy drinků a dobrého vína, nezdá, možná na tom něco je...

1. Pamatujete si všechny své zážitky!

A dokonce v ostrých obrysech. Nemáte večery schované v mlze, která by se dala krájet. Každý den i noc tvoříte ve svém životě zážitky, na které prostě nejde zapomenut.

2. Neprobouzíte se s kocovinou.

Možná jste ještě ve věku, kdy je kocovina ve vašem slovníku skoro neexistující pojem, ale můžeme vás ujistit, že s rostoucím věkem bude hůř.

3. Nesplachujete své peníze do záchodu.

Utratit za noc astronomické částky není vůbec žádný problém. Odstartujete sice na něčem, co vás nemůže zrujnovat ale už po prvních pár drincích začínají padat panáky a pod vámi se pomalu otevírá propast plná placení nejen za vás, ale i za kamarády, když jste se tak dlouho neviděli. Prostě drink pro všechny a zaplatím kartou. … jo a ve zbytku měsíce jím rohlíky!

4. Máte opravdové problémy.

S načatou lahví se i z maličkosti může stát životní problém. Všechno je šílenější a vy máte mnohem větší smysl pro drama. A to nechcete!

5. Máte silnější imunitní systém.

Občas prostě kašel nepřichází kvůli tomu, že je venku zima.

6. Neztrácíte lidi kolem sebe, kvůli zbytečným nočním excesům.

Zbytečná hádka, zbytečná upřímnost, zbytečná společná noc, která z kamarádství dokáže udělat jen chlastem zalitou vzpomínku. No a tu dalším panákem zpátky do života prostě nevrátíte.

7. Poznáte, co je pro vás zábava.

Nalitým přijde nekonečně zábavný skoro každý stupidní nápad. Skákat po autech? Žádný problém. Zpívat na ulici jako rocková hvězda? Žádný problém. Koupat se v jednu ráno v řece? Žádný problém. No a hrozná sranda, že jo.. Ale bavilo by vás něco takového i za střízliva? Je to hec, nebo úžasná porce zábavy?!

8. Vypadáte svěže.

S vypuštěním alkoholu ze života začíná očista těla. Lesklá zdravá pleť, žádná rostoucí kila, pevnější nehty a klidně třeba i víc vlasů. Zdraví bez jedů v hezkých lahvích je zázrak.

Změna přísunu tekutin vypadá na změnu celého života... Stačí chtít!

 

sledujte nás na instagramu