Stop hladovění: Co se děje s vašim tělem, když jíte málo

Léto je tady...
12329

A s ním i hubnutí na poslední chvíli. Jenže hubnutí a nejrůznější detoxy mají často dost vedlejších účinků.

Samozřejmě, pokud chcete ještě nějaké to kilo dát dolů, kalorický deficit bude potřeba. Všeho ale s mírou. Myslete na to, že pokud drasticky a rychle zhubnete, nebude to mít za následek pouze jojo efekt, který se dřív nebo později dostaví, ale můžete si také zadělat na spoustu zdravotních problémů.

Co se děje s vašim tělem při nezdravém hladovění?

1. Únava. Nebudete mít energii na běžné věci, které jste zvyklá dělat, budete vás obtěžovat vyjít i patro navíc a celkově budou vaše síly na bodě mrazu.

2. Bolest hlavy. I to je následek hladovění.

3. Podrážděnost a špatná nálada. Logicky. Z čeho by se vám do těla měly vyplavovat endorfiny, když nemáte "palivo"?

4. Ztráta svalů. Strávila jste jaro posilováním a výsledky v podobě svalů se dostavily? Pokud hodláte hladovět, se svaly se opět rozlučte.

5. Chlad. Pocit chladu je další negativní proměnná, které se nejspíš nevyhnete, když nedodáte tělu dostatek živin.

6. Imunita na nule. Chřipky, nachlazení a celkově oslabený organizmus - a to je určitě to poslední, co byste v létě chtěly.

7. Ztráta menstruace. Pokud jste došla až do tohoto bodu, je opravdu čas zabrzdit a okamžitě navštívit lékaře. Vaše tělo přestalo fungovat a jste na nejlepší cestě k jeho celkovému kolapsu.

Kalorický deficit je v pořádku - mějte ale na paměti, že ideálně by vám váš "hubnoucí" jídleníček měl sestavit porfesionál, který dohlédne na to, abyste tělu dodala dostatek živin a nic z výše uvedeného vám nehrozilo. 

Stejně jako u všeho, platí i u hubnutí, že nic se nemá přehánět. A pokud se vám zhubnout nepovede... Svět se přece nezboří. Vaše štěstí nezávisí na čísle, které ukazuje váha. Vaše štěstí záleží především na vás samotných.