Reklama

Stop výčitkám svědomí: Užívejte si jídlo na maximum

Jídlo je radost...
Reklama
12024

A přesně  tak bysme k němu měli přistupovat.

Není důležité striktně dodržovat drastické diety, které stejně nevydržíme praktikovat věčně. Mnohem důležitější je, srovnat si v hlavě, co je pro naše tělo důležité a co mu dělá dobře. Naučte se nad jídlem přemýšlet, jako nad něčím, co vám dělá radost a díky čemu se budete cítit a vypadat skvěle. Osvojte si následující zvyky a uvidíte, že ani malý dortík nebo kousek pečiva, vám nemůže uškodit. Všechno totiž začíná a končí v hlavě...

1. Umění vychutnávat si. Udělejte si vždy na jídlo čas a nenechte se ničím ( a nikým ) rozptylovat. Zahoďte telefon, vypněte televizi a opravdu si užívejte každé sousto.

 

2. Pokud máte na něco chuť, dopřejte si to. Ať už se jedná o sladké palačinky nebo o čerstvé pečivo, rozhodně si nic neodpírejte. Poslouchejte vaše tělo a snažte se mu vyhovět.

3. Žádné výčitky. Není nic horšího, než si dopřát, na co máte chuť a následující den ( dva, tři... ) se trápit výčitkama a donekonečna přepočítávat zkonzumované kalorie. Výčitky a jídlo k sobě zkrátka nepatří. Nikdy!

4. Kvalita. Když už hřích, tak ať je z těch nejlepších a nejkvalitnějších surovin. Nesnažte se svoje tělo šidit náhražkama, které ve finále způsobí ještě větší chutě na to, co si právě odpíráte.

 

5. Množství. Tento bod jde ruku v ruce s bodem číslo čtyři. Pokud si totiž dáte například opravdu kvalitní čokoládu, věřte, že vám bude stačit pouze pár čtverečků a nebudete mít potřebu spořádat celou tabulku. V tomhle případě se tedy opravdu vyplatí si za kvalitu připlatit. Je to přece vaše tělo. Do čeho jiného se vyplatí investovat víc než právě do něj?

Reklama
Reklama
sledujte nás na instagramu
Reklama
Reklama