Zázrak jménem červená řepa: 3 jednoduché recepty

Na červenou řepu má většina z nás špatné vzpomínky ze školní jídelny...
10475

My jsme se však rozhodly ji trochu napravit reputaci a přesvědčit vás, že není zase tak špatná. Červená řepa obsahuje mnoho důležitých a zdraví prospěšných látek. Čistí krev, dodává nám novou sílu a energii. Pomáhá při poruchách menstruace či při tzv “čistících dnech”, kdy se doporučuje pít právě pro její čistící a lehce projímavé účinky. Do jídelníčku bychom ji měly zařadit minimálně 2x až 3x týdně, odšťavněnou ji pak můžeme popíjet denně. Jako bonus je červená řepa označována, jako elixír mládí a my neznáme nikoho, kdo by takový elixír odmítnul. 

Vyzkoušejte naše 3 tipy, jak si řepu připravit a zároveň si pochutnat. 

 

Pečená řepa s kozím sýrem a vlašskými ořechy 

Ingredience 

Vařená červená řepa ( koupíte již uvařenou ) 

Kozí sýr 

Vlašské ořechy 

Rukola 

Balzamiková redukce 

Olivový olej 

Sůl 

Pepř 

Bylinky 

Postup přípravy 

Vařenou červenou řepu nakrájíme na tenké plátky, rozložíme na pečící papír, zakápneme olivovým olejem, osolíme, opepříme, můžeme přidat snítku čerstvého tymiánu či oregána. Pečeme při 180 stupních cca 20-25 minut. Po vytahnutí na řepu dáme (rozdrobíme) kozí sýr, posypeme ořechama, zakápneme balzamikovou redukcí dle chuti, ozdobíme rukolou a podáváme! Delikatesa! 

 

Pomazánka z červené řepy 

Ingrdience 

Červená řepa ( vařená ) 

Zakysaná smetana 

Parmazán 

Sůl 

Pepř 

Citronová šťáva 

Postup přípravy 

Vařenou řepu nastrouháme nahrubo, osolíme, opepříme, zakápneme citronovou šťávou, nastrouháme trochu parmazánu a vše smícháme se zakysanou smetanou. Necháme vychladit, namažeme na fit chleba a zdravá svačina je na světě. 

 

Chia pudink s řepou 

Ingredience 

Chia semínka 

Kokosové nebo mandlové mléko 

Červená řepa ( vařená ) 

Ovoce dle chuti 

Postup přípravy 

Kokosové nebo mandlové mléko rozmixujeme s červenou řepou - řepu přidejte opět dle chuti, jde především o obarvení a její jemnou chuť. Poté do rozmixovaného mléka klasicky přidáme chia semínka, necháme nabobtnat, vychladíme, přidáme ovoce a zdravé ráno může začít.

sledujte nás na instagramu