Reklama

Zbavte se tuku v těle | Nebezpečný je ten, který není vidět!

Tuk na zadku je většinou jen estetický problém...
Reklama
9926

Většina žen řeší viditelný tuk na břiše, na zadku, na vnitřní straně stehen nebo třeba na pažích. A my to chápeme. Z estetického hlediska to totiž rozhodně není žádoucí - naopak je to docela limitující. Krátké rukávy, obepnutá trička, šortky - to vše je totiž v případě, že máme nějaké to kilo navíc, tabu.

Mnohem nebezpečnější je ale útrobní tuk kolem žaludku a dalších orgánů. O tom se však bohužel nemluví. Není totiž vidět. Pokud si však lehnete na záda, tak velmi snadno zjistíte, jestli je to i váš problém. V případě, že vám na břiše nic nevyčnívá, je to v pořádku a buď tohle není vůbec článek pro vás, nebo vás trápí "pouze" podkožní tuk. V případě, že máte břicho zakulacené a připadáte si až těhotně, je na čase hledat řešení a snažit se takzvaného viscerálního tuku zbavit.

Není sice vidět, ale může vám způsobit velké potíže - vysoký krevní tlak, cukrovku nebo problémy s cholesterolem. 

A jak se ho zbavit? Ideálně pod dohledem odborníka, který vám pomůže s úpravou jídelníčku. Správná strava je totiž v podstatě jediným řešením tohoto problému. Nutné je omezení jednoduchých cukrů a zvýšení příjmu zeleniny neobsahující vysoký podíl škrobu. Brokolice, květák, špenát, celer nebo třeba cibule v kombinaci s kvalitními tuky, rybami a semínky je sázka na jistotu.

Kromě vyváženého jídelníčku je dobré myslet při hubnutí útrobního tuku také na dostatek spánku a pohybu. Pokud nepatříte mezi milovníky fitness center, kolektivních sportů ani běhu, vsaďte na chůzi. V přírodě nebo ve městě mezi památkami, každý krok v tempu se počítá.

TIP: Stáhněte si do telefonu audioknihu nebo si pusťte do sluchátek nějaký zajímavý podcast a 10 tisíc kroků ujdete jak nic!

 

 

Reklama
Reklama
sledujte nás na instagramu
Přihlásit se k odběru newsletteru
* povinná pole
Reklama
Reklama