adidas #HereToCreate - Trénink nemusí být rutina a nuda!

Další ze série čtyř kreativních tréninků adidas #HereToCreate, proběhl v prostorách Nákladového nádraží Žižkov. Přečtěte si dojmy naší spolupracovnice Míši ze cvičení s Leošem Marešem, a třeba vás to bude motivovat, začít se sebou také něco dělat. A ještě se u toho pobavit.
10753

Na Nákladové nádraží Žižkov jsem dorazila plná očekávání, ale taky trochu nesvá, co mě vlastně bude čekat. Akci odstartovala svižná rozcvička, kterou svým nestárnoucím úsměvem doplnil Leoš Mareš. A jakmile se objevil, všechny jsme věděly, že zábava může začít.

A opravdu začala, a to hlavně ve chvíli, kdy se ze mě trpělivá tanečnice snažila dostat nějaký ten ladný pohyb. Za 15 minut se z člověka tanečnice nestane, ale stačí to k tomu abyste k nim měla respekt, protože i ladnost vyžaduje velkou dřinu. Pole dance je vlastně taková gymnastika na hrazdě, jen je ta tyč vertikálně. Vzpomněla jsem si na hodinu tělocviku a nácvik výmyku - pole dance je vlastně jen o dost hezčí a více cool varianta gymnastického posilování.

Pole dance ovšem nebylo to jediné, kde jsme se mohly zapotit, pořádně mě potrápil i indoor cycling. Nejsem velkou fanynkou cyklistiky, a když vás navíc posadí na kolo, kde makáte, potíte krev, a přesto stojíte na místě, tak se těšíte, až bude konec. Po jeho skončení máte ale ten radostný a šťastný pocit, že jste pro sebe něco udělala. Po indoor cyclingu jsem byla vděčná za endorfiny, které mě doslova nabyly energií a mohla jsem utíkat na další fázi tréninku – deep work.

A to bylo přesně podle mého gusta – klasické cvičení s vlastní vahou. Po takovém tréninku můžete vnitřním okem pozorovat anatomii svalstva, cítíte to, co ani nevíte, že na vašem těle existuje. To hluboké svalstvo, které zapojíte dynamickou formou posilování a projedete krásně a rychle celé tělo. Hodně efektivní!

Následoval gunning, který pro mě nebyl ničím novým, bylo mi s ním ctí již před pár lety, kdy to byla ještě žhavá novinka. Pár chytrých hlav se dalo dohromady a spojili těžkou váhu lodního lana s pružností, a pokud jste úplný sportovní začátečník, může vás to vystřelit na Měsíc, je to opravdu makačka. Ale když vás vede skvělý trenér, lze začít od píky a vše se hravě naučíte. Během tohoto cvičení vás nejdříve začnou bolet ruce, ale zásadní je hlavně pevné držení těla, a posilování břišního a zádového svalstva. Gunning vás zbaví i tzv. tramvajových bimbáků (povolených tricepsů), které tímto krásně zapojíte a můžete začít zase mávat. 

Po tom všem, co jsem zmínila, jsem byla nakonec ráda že se blíží konec a mohla se skvěle uklidnit a protáhnout na józe a připravit se ke vstupu do zenové země báječného občerstvení, které nám organizátoři připravili. 

Byla to paráda! V každém koutu Nákladového nádraží Žižkov se nabízel komplexní trénink s možností posílení celého těla, ale pokaždé trochu jinak. Adidas nám zde ukázal, že zpevnit své tělo lze různými způsoby a výsledek je vždy stejný – skvělý pocit, že jsme pro sebe něco udělali. Poslední trénink ze série  se uskuteční ve spolupráci s partnerem A3 Sport 26. 9. v galerii DOX, kam se ale vybrané účastnice dopraví z Dvořákova nábřeží na kolech. Na místě si pak vyzkoušejí lekci total barre, což je kombinace baletu s prvky pilates, fotbalový trénink a kick box. Nebude chybět DJ, atraktivní občerstvení, líčení kosmetikou Rimmel a dárek. 

sledujte nás na instagramu