Reklama

#befit: 3 tipy, jak se správně rozběhnout s Jakubem Bínou alias Mc Jacobem

V dnešní době je obrovským hitem hlavně běhání, spálíte u něj hodně tuku, posunete svoji fyzičku o stupeň víš a ještě pokud víte, jak na to, tak je to zdravé. Ve třídílném seriálu o tom, jak se udržovat v kondici, vám představí Jakub Bína, všechno krok za krokem. Ready na 1. část?!
Reklama
9174

Pokud chcete běhat, tak nemusíte být milionář a tenhle sport vás určitě nesežere, jediné co musíte obětovat, je jako u všeho čas a hlavně trpělivost. Pokud jste začátečník, tak se snažte vyhnout nejčastějším chybám, které nejen že váš postup na vysněné kilometry a časy může zpomalit, ale také m pěkně zkomplikovat život. 

Vhodná obuv

Vhodná obuv není ta nejhezčí bota z reklamy, ale bota, která vám dobře sedí na noze a cítíte se v ní dobře a příjemně. Bota by měla být aspoň o půl čísla větší, protože noha při běhu lehce natéká, ale nekupujte zase o 3 čísla větší, protože big foot se z vás určitě nestane.

Rychle a zběsile

Tím není myšlený film s obrovským chlápkem s hlavou jak vejce. Dost často se setkám s tím, že na začátku tréninku někdo vyletí jak blesk a pak na něj od půlky čekám, protože ho píchá v boku, bolí nohy, nebo prostě nemůže dýchat. Pokud chcete uběhnout nějaké rozumné kilometry a ne jen 2 km okolo baráku, tak se rozběhněte pomalu a nechte tělo se rozehřát a okysličit, uvidíte, že váš výkon se podstatně zlepší.

Křečovité běhání a soustavné myšlení na techniku

Při běhu můžete potkat spousty běžců, kteří při běhu vypadají tak nějak nepřirozeně, křečovitě a upjatě. Neříkám, že technika není důležitá, ale snažte se uvolnit, nikam nepospíchejte, sundejte si boty, zavřete oči a zkuste běžet (teda nezkoušejte to na silnici, nebo na běžícím pásu, to by bylo asi dost o život).

Ale vážně, správnou techniku máte v sobě a běh je pro člověka přirozený, takže vezměte kecky do ruky a prvních 500 metrů běžte bez bot a uvidíte, že určitě nepoběžíte jak těžkopadný kamenožrout po patách a pod vámi se bude třást zem, ale poběžíte jako víla po špičkách, rychle, hladce a daleko!

JAKUB BÍNA (32)

Frontman kapely Skyline se vedle své hudební kariéry už pár let věnuje i sportu. Zvládne vám sestavit výživový plán, poradí s technikou cvičení, stane se vaším osobním trenérem naživo nebo klidně on-line.

Ve spolupráci s joyonline.cz vznikla proto mini série 3 článků, ve kterých se Kuba podělí o základní tipy a triky, jak zůstat ve formě a přitom neutratit za permanentku do fitka ani korunu. 

 

Reklama
Reklama
sledujte nás na instagramu
Přihlásit se k odběru newsletteru
* povinná pole
Reklama
Reklama