Udělejte něco pro své zdraví a vyzkoušejte „Lactose free day“

Den bez mléka a mléčných výrobků…
10580

Zdá se vám to nemožné? Zkuste se na jeden den zříct všech mléčných výrobků a možná budete překvapeni, jak skvěle se budete cítit. 

Začněte už ráno. Ranní klasika v podobě kávy s mlékem je ten nejhorší možný začátek dne. Vyzkoušejte kávu čistou, bez mléka. Napoprvé se vám možná bude zdát příšerně hořká, až kyselá, ale věřte, že jde o zvyk. Navíc je čistá černá káva ideální pro ty, kteří se snaží shodit nějaké to kilo. A to za to stojí, ne? 

Zapomeňte na jogurty a mléčné svačinky. Nahraďte tyto dobroty čerstvou zeleninou a dejte odpočinout vašemu tělu od všeho mléčného.

Místo smetanových omáček volte bylinky a olivový olej. Samozřejmě, čerstvá pasta se smetanově krémovou omáčkou je absolutní vrchol blaha. Pasta sama o sobě už je ale dost kalorická. Zkuste proto nahradit smetanovou omáčku například olivovým olejem, který smícháte s pepřem, solí a velkou hrstí bazalky. Chutná to taky přímo božsky! Navíc se nebudete celou noc budit kvůli přeplněnému žaludku.

Doporučujeme Lactose free day zařadit alespoň jednou měsičně, ideálně pak jednou týdně. Uvidíte, že se po dni bez mléčných výrobků budete cítit lépe a lehčeji. A kdo ví, třeba si tento rituál zamilujete natolik, že mléčné výrobky omezíte na úplné minimum.