6 tipů, jak si užít podzim na maximum

Babí léto, všude poletující barevné listí ale i sychravé počasí...
11882

Kouzlo podzimu spočívá v jeho rozmanitosti. Je pokaždé stejný a přitom vždycky tolik jiný...

Nepropadejte špatné náladě a depresím, které s sebou často tohle období přináší. Snažte se naopak z podzimní atmosféry nasát to nejlepší. Vše je totiž o tom, jak si to nastavíte v hlavě. Takže ano, i podzim se může stát nejkrásnějším obdobím v roce! Jak na to?

1. Podzimní procházky. Kdy jindy načerpat energii dlouhými procházkami než právě na podzim? Všude kolem to hraje barvami, vzduch je krásně svěží a vy si tuhe nádheru můžete užívat plnými doušky. Zkuste během pobytu venku zapomenout na telefon a projíždění Instagramu a kochejte se okolím. Uvidíte, že to bude příjemná změna.

2. Vaření. Vaření z podzimních surovin je naprosto skvělá záležitost. Pečení jablečného štrůdlu, vaření dýňové polévky, příprava nejrůznějších teplých salátů, pečené kaštany... To vše a mnohem víc nás na podzim extrémně baví.

3. Zásobte se kvalitními čaji. Od podzimu do jara jsou čaje našimi favority číslo jedna. Zahřejí, pročistí a ještě hydratují. Najděte si i vy své oblíbence a zasvěťte čajovým rituálům následující měsíce. Nebudete litovat.

4. Teplo domova. Udělejte si to doma správně hygge! Nakupte si měkkoučké deky, svíčky, polštáře a další drobnosti, které vám domov zútulní a vrhněte se na čtení knih, na které v létě nebyl čas.

5. Filmy. Určitě je jich spousta, které jste během léta nestihli zhlédnout a podzim je na tyhle resty ideální čas. Sestavte si proto seznam filmů, které chcete vidět a hurá na filmové večery.

6. Vrstvení a balení se do těch nejteplejších kousků, co máme v šatníku. Cool čepice, rukavice, šály, čelenky nebo svetry - toho všeho si na podzim užijem do sytosti. Skvělé je, že můžeme vrstvit a odkládat, jak je potřeba! A nezapomeňte, že fantazii se v tomhle případě meze nekladou.