Be fit: 10 tipů, jak na perfektní jarní detox

Nastartujte se!
12233

Zapomeňte na hlad a věčné odříkání. Vyzkoušejte nejjednodušší triky a dopřejte svému tělu zdravý refresh!

Jak na to?

1. Nastartujte ráno sklenicí vlažné vody s citrónem. Pokojová teplota vody je důležitá. Příliš horké nebo studené nápoje dají tělu pořádný šok a zpomalí tak jeho reakce, my ale chceme pravý opak.

2. Zkuste aktivní uhlí. I když to zní strašidelně, nemusíte se bát. Je to černý prášek bez zápachu a výraznější chuti. Stačí ho smíchat s vodou a citrónem a nová „černá“ limonáda je hotová. Toxiny a jedy budou z těla venku okamžitě.

3. Vsaďte na vývary. Zeleninový, kuřecí nebo hovězí je prostě lék. Pomůže vám posílit organizmus a nemoci se vám vyhnou obloukem.

4. Stop jídlům z krabiček, tašek a plechovek. Čerstvé suroviny jsou cestou k úspěchu.

5. Žvýkejte semínka fenyklu. Mají v sobě tolik antioxidantů a prospěšných olejů, že by na jídelníčku rozhodně neměla chybět. Navíc mají lehce nasládlou chuť a klidně tak zaženou i chuť na něco dobrého.

6. Dostaňte do sebe probiotika. Zdravá bakterie, která se postará o odstraňování toxinů a klidný trávicí systém, najdete v bílých jogurtech nebo třeba v kyselém zelí.

7. Dodržujte přísun potravin jen třikrát denně. Zkuste pár dní nesvačit. Díky větším časovým úsekům mezi jídly má šanci tělo vše dokonale zpracovat.

8. Když čokoládu, tak jedině tmavou. Ideální varianta je ta s 80% kakaa.

9. Nebojte se koření. Tělo dokonale očistí například zázvor, skořice, kajenský pepř nebo kurkuma.

10. Před spaním nezapomínejte na hrnek heřmánkového čaje. Uvolní tělo a připraví vás na silný, vydatný spánek.