Be fit: 7 zlozvyků, které vám brání zhubnout

Snažíte se, jak jen můžete, a výsledky nikde? Víme proč!
12271

1. Nedostatek spánku

Dopovat se od rána do večera kofeinem prostě nefunguje. Ano, možná za den stihnete o dvě položky na to do listu navíc, ale ve snaze zhubnout jdete čelem proti zdi! Odpočiňte si a zbytečně se nepřepínejte a pamatujte, tělo hubne i ve spánku!

2. Jídlo s sebou

Každý fast food, každá jídelna, každá restaurace, kterou pravidelně navštěvujete v průběhu pracovního týdne má možná za barem sexy číšníka, ale vitaminovou bombu za rozumnou cenu vám asi nevykouzlí. Takže zužte pas a nechte nacpanou peněženku díky home made stravě.

3. Ovoce, ovoce, ovoce

Jasně, chutná nám všem a ještě je plné vitaminů. Fajn, je ale taky plné cukrů a cpát se jím proto celý den vám místo kil dolů, pošle váhu o několik čísel vzhůru.

4. Bez vody

Součástí zdravého životního stylu je i dostatek tekutin. Žádná cola, fanta, sprite nebo slazené minerálky... Vsaďte na vodu a dopřejte si jí denně alespoň 2 litry.

5. Cereálie a müsli tyčinky

Už jste se někdy dívali na energetickou hodnotu „zdravé“ müsli tyčinky s jogurtovou polevou v porovnání s hříšně dobrou Snickers? Zkuste to, budete překvapeni, jak podobné ve skutečnosti jsou.

6. Zálivku, prosím.

Místo pizzy si dáte s drobným sebezapřením v restauraci salát. Bohužel ale se smaženým masem a hektolitrem smetanové zálivky v kombinaci s pořádně tučným sýrem a jeho zdravá mise je rázem odsouzena k zániku.

7. Striktní pravidla

Jestli si myslíte, že s pravidelným plánem jídelníčku a hodinami, kdy do úst vložíte dva plátky sýra zvítězíte, jste na omylu. Začněte si pozvolna zvykat na větší přísun tekutin, zeleniny, bílkovin a dělejte vše krok po kroku. Zdravý životní styl je běh na dlouhou trať!