Be fit and healthy: Proč rozhodně nikdy nevynechávat snídani

Dost z nás snídani jednoduše vynechává...
11695

Ať už z důvodu, že na ni nemáme čas, chuť nebo cokoliv jiného... Výmluva se vždycky najde. Pokud se ale chcete stravovat zdravě, na snídani byste si čas měli najít vždy.

Snídaně má za úkol ukončit noční půst a nastartovat a připravit váš metabolizmus na celý den. Pokud tedy chcete být přes den produktivní, vyhnout se únavě a náhlým chutím na nezdravé jídlo, určitě ji nepodceňujte.

Jaké další benefity má pravidelné snídání?

1. Kalorie pod kontrolou. Pokud vynecháte snídani, která má dostatek potřebných živin, snadno přes den sklouznete ke koupi ( a následné konzumaci ) něčeho nezdravého. Proto snídejte zdravě a plnohodnotně!

2. Energie. Je to tak. Bez pořádné snídaně bude vaše tělo a mysl fungovat mnohem pomaleji. 

3. Krásná pleť a pokožka. Zdravá a zářivá pokožka začíná uvnitř - tedy u výživy. Vyživujte ji už od rána.

4. Metabolizmus. Snídaně a pravidelné jídlo během dne vám zajistí energii a správně fungující metabolizmus, který je pro zdravý životní styl nepostradatelný.

5. Koncentrace, vůle a dobrá nálada. Tyhle tři proměnné dokáže ovlivnit dobře připravená snídaně.

6. Svaly. Pokud vynecháváte nejdůležitější jídlo dne a zároveň se snažíte formovat a rýsovat postavu, váš úspěch bude poloviční. Zdravá snídaně je pro váš trénink a následné výsledky základ!

7. Pestrost. Je úplně jedno jestli si snídani připravíte ve sladké verzi nebo naopak. Skvělé je právě to, že ji můžete měnit podle nálady a chuti. Nebojte se ani experimentů a zkoušejte nové a nové kombinace díky kterým nesklouznete ke stereotypu a snídaně vás díky nim začnou bavit! Dobrou chuť!

sledujte nás na instagramu