Reklama

Be fit: Potraviny, které vás zahřejí a nastartují metabolizmus

Je vám zima a jste věčně promrzlí?
Reklama
11904

Pak vás zachrání následující potraviny. Nejen, že vás zahřejí ale navíc vám rozproudí metabolizmus a tím napomohou hubnutí. Hurá! 

1. Zázvor. Skvělá prevence proti rýmě a nachlazení. Zároveň díky své typické štiplavé chuti zahřívá a na vaše zažívání působí blahodárnými účinky. Vyzkoušejte ho - nebudete litovat. 

2. Chilli. Zkoušeli jste někdy přidat špetku chilli například do horké čokolády? Je to neskutečná dobrota, která zahřeje hned po prvním napití. A ta vůně...

3. Dýně a další zelenina. Vývary, krémy, pečená zelenina, zapečené zeleninové pokrmy... To vše můžete v zimě ve větším než velkém množství. Zahřejete se, dostanete do sebe dostatek vitaminů a ještě si skvěle pochutnáte.

4. Skořice a jablka. Dokonalá kombinace. Například vařená jablka se skořicí a vanilkovým cukrem, do kterých na konci vmícháte pudink a piškoty jsou jedním z nejlepších dezertů. Vyzkoušejte a uvidíte, že nám dáte za pravdu.

5. Bylinky. Zamilujte si v zimě bylinné čaje, kterými nahraďte obyčejnou vodu, kterou během dne popíjíte. Bylinky nejen léčí ale také hřejí a probouzí ve vás dobrou náladu.

 

Reklama
Reklama
sledujte nás na instagramu
Reklama
Reklama