Be fit: Proč zařadit zázvor do svého jídelníčku

Blíží se období nejrůznějších jarních onemocnění a bacily na nás budou útočit ze všech stran...
11755

Proto nezapomeňte mít doma vždy dostatek zázvoru. A to nejen na podzim a v zimě. Naučte se zázvor konzumovat po celý rok. Jeho užívání má hned několik benefitů.

První pomoc při rýmě a nachlazení. Než sáhnete po osvědčených pilulkách nebo jiných chemických pomocnících, vyzkoušejte sílu čerstvého zázvoru. Udělejte si zázvorový čaj s medem a citronem, naložte se do zázvorové koupele nebo dopřejte zázvorovou lázeň vašim nohám. Zázvor vás skvěle prohřeje a nachlazení by vás mělo obejít oklikou.

Zažívací potíže. Trápí vás bolavý žaludek nebo špatně fungující metabolizmus? Nastartujte ho zázvorem!

Bolesti svalů. Jste po náročném tréninku a bolí vás "celý člověk"? Pak stačí použít pár kapek zázvorového oleje, vmasírovat jej na bolavé místo a bolest co nevidět ustoupí.

Bolest v krku zažene kandovaný zázvor. Mějte tuhle vychytávku vždy po ruce!

Hubnutí. Závor má "prohřívací" účinky a jeho konzumace způsobuje zahřívání metabolizmu, které má za následek rychlejší spalování. Pokud jste tedy na cestě za dokonalou postavou, měl by být zázvor váš parťák číslo jedna. Způsobů jak ho využít je nespočet. Ať už budete popíjet zázvorový čaj, přidáte zázvor do polévky nebo třeba do smoothie, rozhodně neuděláte chybu. Naopak! Zázvor a hubnutí jde ruku v ruce!

Zázvor v kuchyni. Nejen, když chcete hubnout je zázvor v kuchyni nepostradatelný. Nezaměnitelná chuť zázvoru dodá vašim pokrmům ojedinělý šmrnc a budou díky němu jedinečné. A to nejen v typicky exotických pokrmech. Zkuste přidat sušený zázvor třeba do perníku nebo sušenek! Uvidíte, že budete nadšení a po vašich výtvorech se jen zapráší!

Zázvorové osvěžení. Naučte se dělat domácí zázvorovou limonádu. Její chuť je dokonalá a vždy a skvěle osvěží! Na zdraví!

Trápí vás migrény nebo časté bolesti hlavy? I v tomhle případě vám zázvor pomůže a zachrání vás!

A nakonec to nejlepší! Zázvor totiž funguje jako afrodiziakum. Pokud tedy plánujete s vašim miláčkem romantický večer, nezapomeňte přidat do jídla nebo do pití zázvor. Úspěch zaručen!

sledujte nás na instagramu