BE HAPPY! 4 způsoby, jak odbourat stres a špatné pocity

Zažeňte stres pomocí jednoduchých triků!
11728

Komplikace v práci, partnerova nevěra, hádka s kamarádkou, neúspěch ve škole nebo rozepře s rodiči. Stresové situace přichází rychle a nečekaně, ale zbavit se špatného pocitu, který ve nás vyvolají, už tak snadné není. Jak se tedy dostat do rovnováhy a pohody?

Léčba hudbou

Je vědecky ověřeno, že hudba lidem pomáhá. Ať už se ocitnou v jakékoliv situaci. Nemusíte si hned nutně pouštět Beethovena, ale postačí si zapnout obyčejné rádio a vnímat jeho tóny. Ihned budete klidnější.

Žvýkání stres zahání

Pokud žvýkáte žvýkačku, zvyšujete tím průtok krve do mozku, a to podle vědců odvádí pozornost od různých stresorů, kterým se vystavujete. Takže jeden balíček noste pro jistotu v kabelce, nikdy nevíte, kdy se bude hodit.

Utečte tomu

Nic neprovětrá hlavu tak jako pohyb, proto doporučujeme rychlou svižnou procházku, anebo pokud vám to situace dovolí, rovnou běh. Myšlenky se utříbí, hlava provětrá a vy můžete jednat.

Tužku do ruky

Není to zrovna nejrychlejší metoda, ale pokud máte před sebou těžké rozhodování, dejte své myšlenky na papír. Pište nebo kreslete, a pak si své postřehy přečtěte nebo prohlédněte obrázky, které často vypovídají více než slova. Donutí vás to se na svůj problém podívat i z jiného pohledu.