Reklama

Červená | Kdy ji nosit a kdy se jí obloukem vyhnout?

Věděli jste, že barvy výrazně ovlivňují naši psychiku i tělo a dokonce mohou léčit či podpořit naši sportovní výkonnost?
Reklama
13106

Červená barva je barvou signální, přestavuje vášeň, vitalitu, podporuje intelektuální vývoj, sílu, aktivitu a motivuje k činu. Proto je to barva, která téměř nikdy nevychází z módy.

Červená zahřeje, zároveň je to silně energetická barva a používá se k získání pozornosti. Vyvolává pocit naléhavosti a nezapomenutelnosti. Tahle intenzivní barva dodává energii a vitalitu, spojujeme ji s vášní a láskou.

Díky červené však můžeme být i agresivní. Když to ale převedeme do pozitivního slova smyslu, může v nás probudit bojového ducha.

Kdy se červené vyhnout? 

1. Na svatbě! Ať už jdete jako svědkyně, družička nebo host, červená není ideální barvou, mohla by totiž přitáhnout více pozornosti než bílá barva nevěsty.

2. Když půjdete na pracovní pohovor. Výrazně červená halenka nebo šaty by mohly působit až moc dominantně nebo dráždivě. Budoucí šéf by tě mohl brát jako silnou konkurenci, v horším případě jako lovnou zvěř, protože nabyde dojmu, že jsi ho přišla svést.

3. Když se chystáte rozejít s přítelem nebo si jdete vážně promluvit s rodiči. Červená by v těchto situacích mohla vyvolat agresi nebo svést k hádce, takže pokud se chcete s přítelem rozejít v klidu nebo si u rodičů vyjednat lepší podmínky, zvolte raději uklidňující zelenou nebo modrou barvu.

Jak začít s červenou?

Pokud se do červené nechcete vrhnout po hlavě, bojíte se, že byste byla hned středem pozornosti, začněte střídmě. Ozvláštni svůj outfit červenou kabelkou, botami nebo nějakých doplňkem: čelenkou, broží, náušnicemi. Prvním krokem může být jen malý červený detail: drobný vzor na halence nebo nášivka na kalhotách.

Které barvy se k ní hodí?

Černá, bílá, šedá, tmavomodrá, olivová nebo khaki, ale i hnědé tóny, zejména karamelový odstín.

Červený výběr pro sportovkyně

Foto: Getty Images
Reklama
Reklama
sledujte nás na instagramu
Reklama
Reklama