Inspirace: Jak si rychle a efektivně zpevnit tělo

Jak se udržet ve formě bez x hodin strávených v posilovně?
12019

I bez dřiny se dá udržet pevná postava.

Vyzkoušejte jednoduchých 5 tipů, jak zpevňovat tělo bez toho, aniž byste museli být pravidelným návštěvníkem fitka!

1.    Zapomeňte na výtah a vystupujte o zastávku dřív
Choďte po schodech, jak jen to jde. Dopřejte si zkrátka pohyb vždy, když to situace dovolí. Jezdíte do práce městskou hromadnou dopravou? Nemusíte přece vždy dojet až do cíle. Provětrejte se hned po ránu a vystupte si o jednu nebo dvě zastávky dřív. Naladí vás to na pozitivní vlnu, a navíc uděláte něco pro svoje tělo. Hurá!

2.    Tančete. Značka: Kdykoli
Máte dobrou náladu a chcete to dát najevo? Nebo ji naopak nemáte a chcete ji mít? Pusťte si doma hodně nahlas oblíbenou muziku a rozjeďte to! Spontánní pohyb a radost z tance vás nastartují a zpevní tělo. 

3.    Stahujte půlky vsedě
Máte-li sedavé zaměstnání nebo často vysedáváte na přednáškách, nezbývá než ten čas využít pro pořádné zpevnění zadečku. Nemusíte chodit do tělocvičny, abyste měla kulatý a pevný zadek. Stačí každý den pár minut věnovat jeho stahování, když zrovna sedíte. Tenhle trik má překvapivě skvělé výsledky, tak proč to nevyzkoušet.

4.    Ráno pomalu rozehřívejte svaly 
Všechno začíná vždy novým dnem, kdy můžete znovu začít. Protáhněte si svaly hned při probuzení. Stačí pár minut k protažení celého těla a odměna v podobě zpevněného těla vás nemine.

5.    Sportujte o víkendu

Zkuste si vždy naplánovat alespoň jednu víkendovou aktivitu, která vám rozproudí krev v žilách. Jděte si zabruslit, na procházku s kamarádkou nebo třeba využijte sněhu a jděte s přáteli lyžovat. Neberte pohyb jako nutné zlo ale jako příjemné zpestření vašeho volna.