Jak být fit a nezbláznit se. 4 tipy, jak dokonale vnímat své tělo

V dnešním boomu zdravých věcí se dá jen těžko zorientovat…
10847

Pokud tedy nejste výživový poradce nebo fitness trenér. Což předpokládáme, většina z nás není. Na každém výrobku (mnohdy i absolutně nezdravém) září nápisy jako BIO, SUGAR FREE, VEGAN, RAW… A mnoho dalších. Jak se v tomhle zmatku vyznat? Zkuste naše tipy.

1. Nikoho nekopírujte. To, co jednou dělá dobře, nemusí automaticky sedět druhému. Slepě následovat vaši oblíbenou influencerku, která se zrovna vzhlédla v paleo stravě, tak určitě není ten nejlepší nápad. Zkuste se v tomhle „zdravém“ výživovém šílenství uklidnit a přemýšlejte nad tím, co opravdu vyhovuje vám.

2. Poslouchejte své tělo. Pokud vám mléčné výrobky a klasické mléko dělají dobře a chutnají vám, rozhodně se nenuťte do jeho výměny za mléko mandlové (kokosové, rýžové..), jen proto, že je to teď in.

3. Najděte si svůj styl. Ať je jakýkoliv. Pokud chcete kombinovat různé druhy stylu stravy, je to jen na vás. Najděte si pro sebe vhodnou kombinaci a vybalancujte si jídelníček podle vašich představ. Jen tak se budete cítit opravdu dobře a spokojená.

4. A nakonec to nejlepší. Neříká vám zdravá strava vůbec nic a při slově „bio“ máte osypky? V pořádku. Nic se nemá přehánět a u zdravé stravy to platí dvojnásob. Pokud tedy máte chuť na pořádný burger s colou, bez výčitek si ho dopřejte a ještě si ho s klidem anglické královny postněte na váš Instagram. :) Je to váš lifestyle a vám musí být dobře. O to vlastně v celé té bublině jménem „zdravá strava“ jde.