JOY TIPS: Vstupte s námi do nového roku zdravě a fit!

Kdy jindy začít znovu a lépe, když ne teď?
11030

Valentina, šéfredaktorka

Poprvé v životě nezažívám klasický novoroční záchvat zdravého životního stylu. Na podzim jsem se totiž rozhodla, že nebudu už čekat a pustím se do toho hned! Kromě zařazení pravidelných běžeckých tréninků jsem si začala dávat pozor na to, co jím. Nestala se ze mě žádná fašistka přes zdravou výživu, ale snažím se nad jídlem trochu víc přemýšlet, a výsledky už jsou znát. Obzvlášť v tom, že se vážně cítím lépe. A ještě mě neodrovnala žádná chřipka, což je u mě hotový zázrak. Občas si samozřejmě dám i pořádnou "prasárnu", protože kdybych si měla po zbytek života něco zakazovat, tak se zblázním, ale jinak se snažím do každého jídla vnést i trochu zdravější nádech. Například polévky a saláty si občas ráda ozdobím naklíčenou pohankou. Zní to sice neatraktivně, ale k mé velké radosti to velmi dobře chutná. Naklíčená pohanka připomíná oříšky a krásně křupe. Takže představuje ideální náhradu za krutony z bílého pečiva. Zkuste třeba tu od značky Iswari. Je k dostání na Folly.cz za 124 Kč a jedno balení vám vydrží opravdu dlouho.

Klára, foto editorka

Chcete se po Vánocích vrátit do formy, anebo letos konečně získat vysněnou postavu? Tak to je správný čas na celkovou detoxikaci! Ano, také si tuhle větu řikám každý leden a nikdy ji nedodržím. Ale letos mám pro vás tip na očistu, která bude příjemnější, než hodiny ve fitku a úplný zákaz čokolády. Aquapalace Praha přináší novou jarní proceduru Detox, která spojením peelingu, plazma gelu z mořských řas a dalších blahodárných látek zvládne očistu za vás! Nevím, jak vy, ale já jdu určitě do toho!

Lucka, fitness redaktorka

Je nový rok a do něj by prý měl každý vkročit pravou nohou. Jelikož si nedávám žádná předsevzetí, protože jsem je stejně nikdy nedodržela, tak jsem se rozhodla, že tedy do toho nového roku vykročím pravou a alespoň pěšky! A víte co? Je to osvobozující. Auto jsem nechala zaparkované před barákem a pokud to je jen trochu možné, dopravuji se všude po svých. Do krámu jdu pěšky a místo tašky si beru batoh, abych nákup hodila na záda. Díky chůzi se cítím o dost lépe a až bude jaro, přidám k té chůzi ještě běh. Dokonce už mám vybrané i boty – Floatride od Reebok! To je pro mě první a nejdůležitější krok. 

Týna, beauty redaktorka

Jak jsem začala rok 2018 já? Místo předsevzetí, že začnu od 1.1. jíst jenom zeleninu a kuřecí prsa na vodě, a to doplním cvičením 7x týdně, jsem si napsala 20 věcí, které se mi za předešlý rok povedly. Udělejte to taky, zabere vám to pár minut, ale nakopne vás to a zjistíte, že i na maličkostech záleží. Protože právě maličkosti utváří celek – tedy váš život a vás samotné. Když jsem si četla svoje malé i velké úspěchy, usmívala jsem se a moje sebevědomí se posunulo o pár stupínků nahoru. A to je přece to nejzdravější, co pro sebe můžeme udělat – víc věřit sama sobě a radovat se ze života. Když si budete denně zapisovat vše, co vám za uplynulý den udělalo radost, přirozeně se pak dostanete k pozitivnějšímu pohledu na svět, ani nebudete vědět jak. Navíc pozitivní myšlenky přitahují pozitivní události, takže je pak jasné, že vás nemůže potkat téměř žádná katastrofa. Jestli vám nestačí všeobecně známý fakt, že duševní zdraví je úzce propojeno s fyzickým a vy chcete pro své zdraví udělat o něco víc, připravte si k tomu zapisování jedno zelené smoothie. A o endorfinech po cvičení zase někdy příště. 

Petra, redaktorka JOYonline.cz a produkční

Začátek roku je vždy spojený se spoustou nových výzev a předsevzetí. Jedno z nich bývá nejčastěji i předsevzetí, začít zdravě jíst, cvičit, starat se o sebe... Nejlepší tip a rada, jakou můžu dát je začít pomalu a postupně. Pokud totiž ze dne na den, změníte veškeré vaše návyky a zvyky, s největší pravděpodobností vám odhodlání dlouho nevydrží. Začněte proto postupně a s rozmyslem. Pomalu si upravte jídelníček dle vašich představ, zjistěte, jaký typ cvičení vám nejvíce vyhovuje, zjistěte si o všem, co nejvíce informací. Rozhodně se do ničeho nevrhejte po hlavě. Pro pozvolný start doporučuju začít například pravidelně plavat. Pro zdravé jídlo si zkuste zajít třeba do veganské restaurace Loving Hut. Nezapomeňte se taky za každý úspěšný den odměnit! Je jedno jestli to bude novým lakem na nehty nebo třeba masáží po plavání. Důležitá je motivace a následný skvělý pocit po dobře odvedené "práci".

Mariya, fashion redaktorka

Rozhodla jsem se letos začít pozvolna a po svátcích se jen vrátit do normální organizované životosprávy, se kterou jsem minulý rok začala. Takže zase do jídelníčku přidávám hodně syrové zeleniny, čerstvého ovoce, a co musím rozhodně zlepšit, je pitný režim. Takže teď se snažím pít hodně vody a aby toho nebylo málo přidávám k tomu i pravidelné plavání. 

Karolína, redaktorka JOYonline.cz

Kdy jindy začít zdravě, než začátku nového roku? Mým cílem je servírovat sobě i celé rodině více ovoce + zeleniny, pravidelné svačiny a dodržovat pitný režim. Čas od času si uvědomím, že jsem za celý den vypila klidně 5 hrnků kávy a třeba jen jednu sklenici vody. Achjo. Bez motivace to však nepůjde, proto mám v plánu pořídit si nějakou stylovou lahev na vodu a krabičku na jídlo s sebou. Zatím největší favority jsem našla na ZOOTu. No kdo by odolal třpytkám?

 

 

 

sledujte nás na instagramu