Reklama

Koronavirus on-line: Rozhovor s mladou zdravotní sestřičkou žijící v Itálii / Část druhá

Annette Gränzer je mladá češka, žijící již řadu let v Miláně...
Reklama
12864

 

Díky aktuální situaci jsme se rozhodli položit jí pár otázek a přiblížit vám tak situaci, která v Itálii panuje. A možná taky trochu apelovat na to, abychom opravdu VŠICHNI respektovali a dodržovali nařízení vlády...Pokračování...

 

Jak si Italové krátí domácí karanténu?

Italský Národ je hodně společenský a chybí jim kontakt. Tudíž aperitivy spojené s videohovory ve více lidech jsou na denním pořádku. Hodně mých kamarádů a kolegů se stalo Masterchefy! Vznikají nové recepty, pečeme pizzy, dorty... Whatsapp se zaplňuje fotkami homemade těstovin, boloňského ragú atd. Po skončení karantény budeme mít všichni pěkných pár kilo navíc! A ještě specialita pro pány – erotické sítě lákají během karantény na registraci zdarma.

Máš jako zdravotní sestra nějaké tipy, co by lidé měli dělat? Například užívání nějakých vitaminů atd.?

Tip bych dala jediný a to takový, aby lidé dodržovali, co vláda nařizuje! Nedělat si srandu z lidí, kteří mají roušku ( taky si z toho tady dělali srandu teď ji nosí skoro každý!!!), umývat si a dezinfikovat často ruce ( opravdu několikrát do hodiny ) a hlavně - neustále si čistit telefon!!! To je největší přenašeč bakterií, virů apod. A základ je užívat vitamin C. Poraďte se s lékárníkem, jaká forma užívání pro vás bude nejvhodnější a zařaďte „céčko“ na několik příštích měsíců do vašeho běžného života.

Ty sama už jsi v karanténě několik dní. Jak tuto situaci zvládáš a jak si krátíte čas?

Jelikož mám doma 15 měsíční holčičku, tak se nenudím. Hodně času trávíme na balkoně, kde si malá hraje a samozřejmě si vaříme opulentní večeře jako v restauraci. Italové zkrátka jídlem žijí a ani karanténa jim v tom nezabrání. Naštěstí se můj přítel vyzná ve vínech, takže máme vinotéku zásobenou dobrým vínem, proseccem a českým pivem. Spíše je pro nás velká zátěž nákup potravin, kde jsou hodinové fronty, kvůli nařízeným jednometrovým odstupům – které lidé samozřejmě dodržují.

Je něco, co by si poradila Čechům, kteří mají momentálně zákaz volného pohybu a měli by dodržovat karanténu?

Poradila bych jim, aby tuto situaci nebrali na lehkou váhu. Pokud nebudou dodržovat daná opatření, tahle situace nebude trvat týdny ale měsíce. Nikdo přece nechce trávit dovolenou a léto v karanténě… Buďte trpěliví!

První část rozhovoru najdete zde: Koronavirus on-line: Rozhovor s mladou zdravotní sestřičkou žijící v Itálii / Část první

BONUS NA ZÁVĚR: Ještě nemáte novou JOY s kupony SHOPPING FEVER a nechce se vám do obchodu? ZDE si ji nyní můžete objednat a přijde vám až do schránky. POŠTOVNÉ JE ZDARMA!

 

Reklama
Reklama
sledujte nás na instagramu
Přihlásit se k odběru newsletteru
* povinná pole
Reklama
Reklama