Milovníci kávy pozor: Zajímavosti, které jste o kávě nejspíš netušili

Ráno bez hrnku ( nebo kelímku ) lahodné kávy?
11847

Pro mnoho z nás je tento scénář nepředstavitelný!

Z pití kávy, ať už ráno nebo během dne, jsme si udělali rituál, kterého se rozhodně nechceme vzdávat. A proč taky? Spousta z nás se díky "chvilce na kafe" zastaví, zpomalí a zklidní se tak během hektického dne. A co si budeme povídat, jsou dny, kdy je to víc než potřeba...

Co jste ale možná o kávě nevěděli? Sestavili jsme pro vás seznam zajímavostí, které jsme o kávě zjistili.

1. V New Yorku se vypije přibližně sedmkrát více kávy než kdekoliv jinde na světě. 

2. Káva je ovoce. Káva se vyrábí z kávovníku, jehož plody řadíme k bobulovitým. Plodům kávy říkáme bobule nebo boby a pro přípravu kávy používáme pecky plodu - zrna.

3. Mléko zeslabuje účinky kávy. Ideální pro povzbuzení je tedy klasická káva bez mléka. Pokud chcete udržet kávu déle teplou, doporučuje se do ní přidat smetanu.

4. Kofein = pomocník při hubnutí. Pokud se chystáte do boje proti přebytečným kilogramům, kofein bude váš parťák číslo jedna. Zrychluje totiž metabolizmus a tím napomáhá hubnutí. Hurá.

5. Po vodě je káva nejoblíbenějším nápojem na světě. Chápeme proč.

6. Existují dva typy kávy - Arabica a Robusta. Populárnější je Arabica. Robusta je však mnohem silnější ( je v ní dvakrát více kofeinu ). Pokud tedy potřebujete opravdu pořádně nakopnout, zvolte šálek Robusty.

7. Už jen samotná vůně kávy vás dokáže povzbudit a vlije vám energii do žil.

8. Kofein se z těla odbourá zhruba po šesti hodinách. Proto se káva doporučuje pít ideálně do oběda. Nejen, že má dopoledne největší účinky ale zároveň se kofein stihne z těla dostat dřív, než půjdete spát.

9. První webová kamera byla vynalezena právě kvůli kávě a to na univerzitě v Cambridge. Proč? Aby sledovala, kolik kávy zbylo v konvici, kterou měli studenti k dispozici. Ti totiž často překonávali vzdálenost několika pater a schodů, aby při příchodu ke kávovaru zjistili, že je prázdný. Proto vytvořili webovou kameru, která streamovala stav konvice s kávou na obrazovce. Studenti tak věděli, kolik kávy zbývá a zda se mají pro svůj šálek vydat nebo ne.

10. Stačí pouze sto miligramů kofeinu denně a můžete se na kávě stát závislí. Jak snadné!

 

sledujte nás na instagramu