Perfect morning: Super rychlé tipy pro zdravu snídani

Nejste zrovna ranní ptáče? Nevadí, víme, jak snídat kvalitně, i když máte jen pár minut.
10390

Kouzelný trik pro ty, co ráno zaspávají nebo se nemohou vykopat z postele, je jednoduchý: příprava. Pokud víte, že budete mít krušné ráno, není nic jednoduššího, než se připravitvečer

1. Pokud ráda snídáte smoothie, nakrájejte si večer ovoce, zeleninu, nasypte semínka a vše na co jste zvyklá do nádoby, ve které budete mixovat a dejte do ledničky. Pozor! Nezalévejte však mlékem / vodou / ani nemixujte. Zalejte a rozmixujte až ráno. Díky tomu ve vašem smoothie zůstanou veškeré potřebné živiny. 

2. Upečte si vlastní müsli. Je to jednoduché. Na plech rozprostřete pečící papír. Na něj nasypte ovesné vločky, ideálně v bio kvalitě, mandle, kousky hořké čokolády, strouhaný kokos a med. Vše lehce promíchejte a dájte péct. V průběhu pečení vše párkrát promíchejte a za cca 30 minut máte své vlastní müsli. Přidat můžete pochopitelně cokoliv, co máte ráda. Pak už stačí ráno ulovit v lednici bílý jogurt, zasypat ho vašim skvělým müsli, přidat ovoce a máte snídani královen!

3. Chia puding. Není nic víc easy. Smíchejte chia semínka spolu s mandlovým/kokosovým mlékem, přidejte ovoce a nechejte do rána v lednici. Skvělá varianta pak je kokosové mléko rozmixovat například s jahodama či řepou. Puding získá nejen skvělou chuť ale také krásnou barvu.

4. Extra tip! Uznáváme, že dělat si své mandlové mléko je tak trochu “pruda”. My pro vás máme  ozkoušený rychlo tip! Udělejte si své kešu mléko! Kešu namočte na dvě hodiny do vody a poté sceďte. Dejte do mixeru spolu čerstvou vodou, umixujte a máte hotovo! Vaše vlastní kešu mléko vám v lednici vydrží cca 3 dny a rozhodně stojí za vyzkoušení.

Tip Joy - naučte se přidávat do vašich snídaní semínka. Různá! Chia, lněná, konopná… A také ořechy - kešu, mandle, pekanové, vlašské.Uvidíte, že vaše snídaně získají rázem šmrnc a styl. A uděláte hodně pro své zdraví a figuru.