Předvánoční detox: Jak odlehčit jídelníček a nastartovat metabolismus

Vánoce...
10974

Stoly se prohýbají pod nánosy jídla a my... Většinou neodoláme. Zkuste proto, alespoň do Vánoc, jíst střídměji než obvykle a zařaďte do svého jídelníčku potraviny, které vám nastartují metabolismus a připraví zažívání na nadcházející období. Jak nejlépe odlehčit jídelníček? Vyzkoušejte naše tipy.

1. Zázvor, čili, skořice, kurkuma, česnek... Naučte se přidávat do svých jídel tyhle zázračné ingredinece a rozhodě jimi nešetřete. Váš metabolismus bude jásat.

2. Přílohy. Nemusíte se jich úplně vzdávat ale když nahradíte oblíbené hranolky třeba grilovanou zeleninou, uvidíte, že se budete cítit mnohem lépe. 

3. Alkohol. Omezte pravidlené popíjení s přáteli a zkuste alespoň týden opravdu striktně odmítat všechna pozvání na skleničku. Nakupte si bylinné čaje a prolévejte se jimi od rána do večera. 

4. Zelenina má zelenou. Snažte se do svého jídelníčku zařadit co možná nejvíce zeleniny. Ať už zvolíte čerstvou nebo  jakkoliv tepelně zpracovanou, chybu rozhodně neuděláte.

5. Kuskus, pohanka, čočka, bulgur. Potraviny, které umí s našim zažíváním doslova zázraky. 

6. Pečivo. Pokud se ho na čas nezvládnete vzdát úplně, investujte alespoň do opravdu kvalitních celozrných výrobků.

7. Slazené nápoje. Vysaďte všechny nápoje s obsahem cukru a vsaďte na čisotu vodu s citronem. Hydratovaná a zářivá pleť, metabolismus v rovnováze a dokonce bělejší zuby! Je potřeba zmiňovat další benefity?

Určitě se v průběhu Vánoc nenechejte o nic ošidit a dopřejte si vše, na co máte chuť. Zkuste ale myslet na to, že když si jeden den "dáte do nosu" a zapomenete na počítání kalorií, nasaďte druhý den trochu víc pohybu a stravu zase odlehčete. Nic víc, nic míň. Stravujte se co možná nejvíce intuitivně a snažte se poslouchat své tělo. Pak se vám nestane, že místo užívání si s rodinou, budete řešit bolavý žaludek nebo jakoukoliv jinou nepříjemnost.