Šťastná a zdravá krok za krokem: Vyzkoušejte naše tipy

Být šťastná a v pohodě - to by měl být jeden z hlavních cílů nejen pro tenhle rok...
11964

Měla by to být vaše celoživotní mise. Jak toho dosáhnout?

Vyzkoušejte následující body, které vám ke štěstí a zdraví určitě pomůžou.

1. Dělejte si radost a odměňujte se. Za cokoliv a kdykoliv. Koho jiného byste měla hýčkat především, když ne sebe?

2. Nové dobrodružství. Nevynechejte jedinou příležitost k prožití nových situací nebo zážitků. Každý zážitek vás posune o kus dál.

3. Jezte čistě. Jasně, občas navštívit fast food je fajn ale zkuste z 80% volit zdravé a "čisté" jídlo. Nejen, že se budete cítit skvěle, nebudete tolik unavení ale určitě se tahle změna kladně podepíše i na vaší váze. 

4. Suchý měsíc. Nebo klidně dva. O co jde? O absolutní omezení veškerého alkoholu. Zásobte se spoustou bylinných čajů, odštavňujte, pijte litry čisté vody. Změna se dostaví rychlostí blesku.

5. Vsaďte na aktivní odpočinek. Procházky, lyže, bruslení nebo třeba pořádná koulovačka s přáteli. To vše vám dá mnohem více energie než celodenní povalování se na gauči.

6. Relax. Zkuste si každý měsíc ukrást chvilku pro sebe a zajděte si do wellness, na masáž nebo na kosmetiku. I tyhle drobnosti vám pomůžou cítit se o dost lépe.

7. Nebojte se vitaminů. Poraďte se se svým lékařem a nechte si doporučit nejvhodnější mix vitaminů a minerálů přesně pro vás. Dodejte tělu vše, co potřebuje a ono se vám odmění.

8. Dovolte si hřešit. Co by to bylo za život, kdybychom si občas nemohli zahřešit. Kousek kvalitní čokolády, šálek kakaa, topinky nebo zkrátka cokoliv, co vám udělá dobře. To je to, co byste si měli bez výčitek dopřát, když budete mít chuť.

9. Zkuste každý měsíc zařadit alespoň jednodenní detox. Jaký, necháme na vás, důležité je, pročistit se.

10. Netrapte se zbytečnostmi. Minulost hoďte za hlavu ( stejně už ji nezměníte ) , nestresujte se budoucností a žijte přítomností. Není nic důležitějšího než přítomný okamžik a dnešní den.