Reklama

Stay fit and healthy: Tipy, jak posílit obranyschopnost vůči virům

Posílit imunitu už dlouho nebylo tak důležité jako v této době. Existují naštěstí velmi jednoduché triky, jak si vybudovat zdravý a silný organismus.
Reklama
12894

Doplňte vitamíny 

Nejdříve ze všeho se zásobte vitamíny. Do jídelníčku tedy zařaďte co nejvíce ovoce a zeleniny, případně čerstvých džusů. Vitamíny můžete dodat i v doplňcích stravy, vždy ale volte ty přírodní, které jsou k tělu mnohem šetrnější. “Teď je velmi důležité suplementovat vitamin D ve vyšších dávkách spolu s vitamínem K2. Zapomínat byste neměli ani na zvýšený přísun vitamínu C,” říká majitelka společnosti Lifefood.cz Tereza Havrlandová. 

Pijte mocný baobab 

Do ranního pomerančového džusu přimíchejte baobab, respektive 100% prášek z tohoto exotického stromu. Obsahuje velké množství vitamínu C a vlákniny, i spoustu prospěšných látek, jež pomáhají v prevenci nemocí a infekcí. Podporuje také tvorbu bílých krvinek, které nás chrání proti virům, bakteriím a obecně cizím patogenům v organismu. Přimíchat ho můžete třeba i do smoothie, jogurtu nebo ovesné kaše. 

Zkuste chlorellu v tabletách 

Chlorella je jednobuněčná řasa známá pro vysoký obsah živin a schopnost vázat škodlivé toxiny. Co z ní však dělá skvělého bojovníka proti virům, je schopnost zvýšit vylučování takzvaného imunoglobulinu, což je jedna z hlavních lidských protilátek, která organismus chrání před patogeny, které se do těla dostávají nosem, očima a ústy. Běžně prodávaná chlorella má tvrdou buněčnou stěnu, kterou není lidské tělo schopné vstřebat. Vyzkoušejte místo toho chlorellu v tabletách. Jak ji užívat? Třikrát denně, vždy 15 minut před jídlem si dejte pět tablet a zapijte je dostatečným množstvím vody. 

Buďte venku 

Čerstvý vzduch je pro zdravé tělo zcela nezbytný, stejně jako sluneční paprsky, které nám zajišťují zásobu vitamínu D. Dopřejte si alespoň jednu delší procházku denně. Jděte svižnějším tempem, protože fyzická aktivita rovněž posiluje imunitu a také činnost srdce. Kromě toho vám nedovolí ukládat si příliš nadbytečného tuku. 

Svačte chytře 

Pro silný imunitní systém jsou nezbytná dobře fungující střeva a trávicí systém obecně. Posílit ho lze i chutnými krekry - Lifefood je nabízí v bio a raw kvalitě. K těm nejprospěšnějším patří krekry s nepasterizovaným kysaným zelím, které je na rozdíl od běžně kupovaného plné probiotik a vitamínu C. Jeho zvýšené dávky jsou v náročných obdobích pro tělo velice důležité. Všechny výše uvedené tipy pořídít na e-shopu www.lifefood.cz.

BIO Březová šťáva s mátovou příchutí 

Bio březová šťáva s mátovou příchutí je oblíbeným pomocníkem v tradiční medicíně. Je bohatá na vitamíny C a B a minerální látky je považována za účinné přírodní léčivo, připisují se jí omlazující a regenerační účinky. Máta peprná dodává šťávě skvělou osvěžující chuť. Je vhodná pro detoxikaci organismu, jako skvělý doplněk stravy a díky nulovému obsahu cukru je vhodná i pro diabetiky. Neobsahuje GMO a je pasterizovaná. Zakoupíte na www.potravinyarax.cz.

 

Neopouštějte pohodlí a bezpečí svého domova a jednoduše si objednejte nové vydání JOY do poštovní schránky. Objednávejte zde. Poštovné po celé ČR zdarma!

Reklama
Reklama
sledujte nás na instagramu
Reklama
Reklama