#studyhard: Tipy pro rychlejší učení a koncentraci

Let's do this!
10839

Letos jsme se zařekly, že nic nenecháme na poslední chvíli a budeme se učit a připravovat průběžně. Protože však kombinujeme studium a práci, je nutné mít určitou disciplínu nejen ve škole, ale i doma!

1. Udělejte si plán a dodržujte ho. Napište si na papír harmonogram učení. Nezapomeňte tam však zahrnout i čas na relax a zábavu. Každý potřebuje občas vypnout!

2. Pryč s rušivými elementy. Vypněte hudbu i televizi, odhlašte se ze sociálních sítí, vypněte si zvuk na telefonu a odneste ho do jiné místnosti. I když se vám totiž zdá, že prozpěvování si a občasné odepsání na zprávu vám při učení nemůže ublížit, opak je pravdou. Jakmile se pozornost mozku přesune od učebních materiálů k čemukoliv jinému, jen těžko se pak znovu dokážete soustředit na věci do školy.

3. Vyvětrejte si.

4. Jděte si na chvilku zdřímnout. I když vás třeba tlačí čas, udělejte si ve vašem harmonogramu prostor na spaní. Ve spánku totiž probíhají procesy ukládání informací do dlouhodobé paměti!

5. Dodržujte pitný režim. Ideální je neperlivá voda s citronem.

6. Poohlédněte se po povoleném dopingu, tedy doplňcích stravy, které povzbuzují aktivitu mozku, zlepšují paměť nebo například odbourávají stres. Z vlastní zkušenosti můžeme doporučit gingko, hořčík, vitamin B nebo třeba bylinky - dobromysl a bazalku.

Foto: Getty Images