Udržte si skvělou postavu i na podzim: Víme, jak na to

Hubnout nebo jíst zdravěji je v létě tak trochu jednodušší...
11732

Je horko, nemáte tolik chuť k jídlu a všude kolem je spousta čerstvého ovoce a zeleniny, kterou stačí nakrájet a "jídlo" je hotovo. Snadněji taky v tomhle období zhubnete a vytvarujete postavu. Plavete, podnikáte nejrůznější výlety a akce s přáteli, jezdíte na kole, surfujete... Zkrátka hubnutí jde tak nějak samo.

Jak si ale udržet vaši letní postavu i během podzimu, který vybízí k tomu, abychom byli zabalení v dece u televize se všemi dobrotami světa? Stačí myslet na tyhle zásady a krásnou postavu si udžíte až do příštího léta. Slibujeme.

1. Snídaně. Zatímco v létě snídáte ovoce a nejrůzněší jogurty, na podzim a v zimě dejte přednost teplé snídani, která vás po ránu zahřeje. Ideální jsou ovesné kaše s ovocem, oříšky a pokud potřebujete dosladit, použijte med. Kouzlo kaší je to, že je můžete měnit a užívat si je na x způsobů, takže vás jen tak neomrzí.

2. Oběd. Zvykli jste si v létě na saláty? Tenhle zvyk nemusíte měnit. Stačí pouze studené saláty vyměnit za teplé. Ať už si je budete kupovat nebo připravovat sami, variant je nespočet. Skvělý je například bulgurový salát s pečenou dýní, kuskus s kuřecím masem a zeleninou, nebo třeba quinoa se sýrem halloumi. Nebojte se experimentovat a salátů se nevzdávejte ani v zimě!

3. Večeře. Bílkovina se zeleninou je naprosto perfektní. Potřebujete inspiraci? Co třeba ryba a grilovaná zelenina? Skvělá kombinace, která vás zasytí ale nebudete se cítit přejezení, dodá všechny potřebné vitaminy a živiny a navíc si pochutnáte!

4. Sport. Nezapomeňte se ani na podzim a v zimě hýbat. Tohle období je ideální k běhání nebo delším procházkám. Příroda hraje všemi barvami, nadýcháte se čerstvého vzduchu a žádná podzimní deprese nebude mít šanci, věřte nám. Pokud se nechcete vzdát plavání, plavte a na konci se vždy odměňte saunou nebo párou ať se krásně prohřejete.

5. Vyměňte litry kávy s mlékem za bylinné čaje. V létě automaticky pijeme víc ale i na podzim je hydratace stejně důležitá. Najděte si proto váš oblíbený čaj a vařte si ho po litrech. Nejen, že se krásně zahřejte ale taky budete mít svůj pitný režim pod kontrolou.