Užijte si zábavu ve dvou | Společné sporty pro vás a vašeho psího parťáka

Je léto! Jak lépe si jej užít, než se jít pořádně vyvětrat a k tomu přes prázdniny ještě vyladit formu? A není důvodu, proč by váš pejsek měl zůstal sedět doma. Vezměte ho s sebou, běžte si spolu zacvičit a užít si sluníčka.
11535

7 sportů a aktivit, které vás oba udrží ve formě

Běh

Je to klasika pro každého sportovce, který chce nechat svého parťáka užít si čerstvého vzduchu. Běh je pro něj přirozená aktivita a jen tak se neunaví, proto spolu můžete po čase zkusit začít běhat i delší vzdálenosti. Ve větších městech se pořádají i nejrůznější závody, můžete se tak společně potkal s dalšími milovníky běhu se psy.

Plavání

Plavaní je pro psa zábava. Je možné, že se nejdřív bude trochu bát, obzvlášť pokud je ještě menší, ale jakmile se odváží do vody skočit, už se mu nebude chtít ven!

3. Bikejoring

Tak se nazývá sport, ve kterém je pes připoutaný lanem k cyklistovi a navzájem si pomáhají ukončit trasu, nejlíp v přírodě. Při této disciplíně se využijí síly vás obou, a navíc se upevní váš vztah i vzájemná důvěra.

Hra na přetahovanou

Přetahování je jednoduchá hra, která se dá hrát i doma. Nejčastěji se s vámi bude pes přetahovat o kus pevnějšího lana. Je to dobrá alternativa, když máte chuť na trochu toho posilování, ale venku zrovna není počasí na dovádění.

Frisbee

Nejlépe se hraje v parku, nebo ve větším otevřeném prostoru. Cílem hry je pro psa chytit létající talíř ještě ve vzduchu a přinést ho zpátky k páníčkovi. Frisbee je levná hračka, která se dá snadno sehnat třeba ve zverimexech a můžete jí brát s sebou úplně kamkoliv.

Coursing

Coursing je disciplína, při které se pes snaží dostihnout umělou návnadu (obvykle plastický střapec). Trénuje se nejlíp na louce, případně v lese, a má vzbuzovat v psovi jeho přirozený lovecký instinkt.

Kopaná

Jestli vás baví fotbal, tak není důvodu, proč by si ho váš pes také neužil. Vezměte míč a běžte si zablbnout kamkoliv na trávu!

Sportů je tolik, že určitě najdete variantu, která se bude líbit jak vám, tak vašemu spímu kamarádovi. Aktivity můžete různě zkombinovat a třeba si zajít i na Triatlon! A na závěr samozřejmě nezapomeň svého psího kamaráda za jeho nadšení a zápal do hry pořádně odměnit! Nadšeně si smlsne třeba na pochoutce Fitmin Snax Nuggets, která je 100% přírodní a složená pouze z vysoce kvalitního čerstvého masa a lehce stravitelné extrudované rýže. Díky svému hypoalergennímu složení bez umělých přísad, barviv a solí je tvůj psí parťák určitě ocení. Více o dovádění se psy se dozvíš na vimcimkrmim.cz.

sledujte nás na instagramu