Reklama

Veronika Benešová: Žena, díky které budete mít postavu bohyně

Veronika Benešová je žena, kterou musíte znát a určitě doporučujeme navštívit minimálně jednu její lekci...
Reklama
12784

Zaručujeme vám ale, že u jedné lekce rozhodně nezůstanete. Její tréninky jsou totiž vysoce návykové. 

S Veru jsme si pro vás připravili menší seriál na pokračování, který vám dá nahlédnout nejen do života jejího, jakožto trenérky ale také vás namotivuje k tomu, abyste TEĎ už opravdu s cvičením začaly a zdravý životní styl si zamilovaly! Tak pojďme na to! Tady je první série otázek!

Kdo je Veronika Benešová?

Veronika je holka z Karlína, která je hrozně ráda mezi lidma, pořád se chce něco učit a poznávat, přijímá výzvy, ale nerada soutěží. Miluje cestování, jídlo, svoje každodenní lekce, ale i Netflix & chill. Jsem instruktorka skupinových lekcí Les Mills a zároveň trenérka, která školí nové instruktory, prakticky celoročně se proháním Prahou na Vespě a minimálně jednou za rok mizím do LA, kde žije už osmým rokem můj nejbližší člověk na světě, moje ségra. 
 
Kdy sis poprvé uvědomila, že chceš jít cestou zdravého životního stylu a jak Tvoje "transformace" probíhala?
 
U mě to asi přišlo s věkem. Když si uvědomíš, že život není jen party, začneš mít čas i na jiné věci, které pro tebe předtím neměly vůbec žádný význam, jako třeba pohyb. Taky ti přestane být jedno, že do sebe nacpeš nad ránem mekáče a začneš přemýšlět nad tím, čím svoje tělo krmíš. Jde to ruku v ruce. Pak si postupně projdeš všema možnýma dietama, které zrovna frčí až nakonec zakotvíš u toho, co ti nejvíc vyhovuje a dělá ti dobře.
 
Kde Tě mohou potencinální klienti momentálně najít?
 
Cvičím skupinové Les Mills lekce ve Form Factory v Karlíně prakticky každý den. 
 
Potkat se se mnou můžete na BODYPUMPU, silově vytrvalostním tréninku, který je perfektní úplně pro každého, kdo chce zpevnit a vytvarovat postavu. BODYBALANCU, kombinaci jógy, tai-chi a pilates, kde protáhnete tělo a zrelaxujete mysl. Na BODYATTACKU, cardio lekci, kterou musí zkusit každý, kdo chce zažít ten nejlepší pocit euforie při a po cvičení. Na BODYCOMBATU, tréninkem inspirovaným různými typy bojových umění nebo na BODYJAMU, taneční lekci, kdy máte pocit, že jste přišli omylem na party. 
 
 
A když zrovna necvičím, najdete mě v mé nejoblíbenější kavárně Můj Šálek Kávy, kam chodím často pracovat.  
 
Jak se díváš na nejrůznější diety, detoxy, hladovky atd…?
 
Zavírám před nima oči, nejsem fanoušek podobných rychloakcí. Myslím, že našemu tělu spíš škodí, než by mu jakkoliv prospívaly. Pokud chceme být fit a cítít se ve svém těle dobře, žádné zkratky k tomu cíli nevedou.
 
Jde skloubit zdravý životní styl a užívání si dobrého jídla a pití?
 
Tohle je moje cesta ke štěstí a spokojenosti. Spousta lidí si myslí, že tyhle dvě věci se neslučují, ale já bych řekla, že je to přesně naopak. Když přemýšlíme nad tím, co do svého těla dáváme a jak se k němu chováme, vrátí nám to zpět. A pokud je pohyb, spánek, práce, zábava a jídlo v rovnováze, funguje všechno tak, jak má. Najít balanc pro mě funguje nejen ve fitness a péči o své zdraví, ale obecně v životě. 
 
Jaká je Tvoje filozofie týkající se cvičení? Jaké máš motto? Jak se donutíš jít na trénink, když se Ti opravdu nechce...? 
 
Základem je najít si něco, co vás baví a pak si z toho udělat životní styl. Cvičení a pohyb obecně by neměl být jednorázový, když potřebujeme zhubnout do plavek. Měla by to být každodenní součást života, stejně jako čištění zubů. Nejhorší je většinou začít a na to žádná rada neexistuje. Člověk prostě musí udělat ten první krok. A pokud v tom nechce být sám, skupinovky jsou úplně skvělý způsob, jak najít motivaci a lidi se společným zájmem. Proto mám mnohem radši cvičení ve skupině, protože v tom nikdy nejste sami. Sdílíte dřinu, pot, někdy i ty slzy (štěstí samozřejmě!), sdílíte společný zájem, takže je snazší přijít na každou další hodinu. Já to mám o to jednodušší, že je moje jméno v rozvrhu, takže i když se mi nechce, prostě musím. Ale upřímně můžu říct, že se mi ještě nikdy nestalo, že bych litovala, že jsem se zvedla a šla na lekci. Naopak, odcházím vždycky s úsměvem! 
 
 
 


 

Reklama
Reklama
sledujte nás na instagramu
Přihlásit se k odběru newsletteru
* povinná pole
Reklama
Reklama