Život profi surfařky | O stravě, cvičení i pitném režimu

I spousta lidí z České republiky právě teď krotí vlny na surfu, proto jsme se podívali na to, jaký je život, když se surfování žena věnuje profesionálně.
12072

Karina Petroni si umí život užívat naplno a je důkazem toho, že zdraví životní styl neznamená žádná omezení. Kvůli své kariéře profesionální surfařky musela změnit zajeté návyky. Ze začátku to bylo těžké, ale po několika týdnech odříkání pocítila, že si zvyká. Nová rutina se jí zalíbila natolik, že v ní pokračuje i v době, kdy první příčky surfařského žebříčku obsazují mnohem mladší jezdkyně. 

Zajímá vás, jak vypadá běžný den bývalé profesionální sportovkyně?

K snídani si většinou dává ovoce a vejce. Když ji přes den přepadne hlad, snaží se nejíst nezdravé věci a sahá po avokádu, hroznovém víně nebo sýru. Téměř každý den obědvá tepelně upravenou zeleninu a k večeři si dává hovězí, jehněčí nebo kuřecí maso se syrovou zeleninou. To vypadá ideálně, že? Naštěstí i ženy jako ona hřeší. Největší lákadlem je pro ni sladké pečivo plněné máslových krémem. Ufff.

Na co si ovšem dává stoprocentní pozor jsou nápoje. Pije pouze vodu s citronem nebo fresh džus.

V kondici i dobré náladě se udržuje díky pilates. V nejbližší době chce ovšem vyzkoušet cvičení, které se nazývá foundation training. Jde o speciální posilování s vahou vlastního těla a protahování, které má z těla odbourat veškerou bolest způsobovanou například každodenním sezením v autě nebo u počítače. Snad to brzy dorazí z Ameriky k nám...

A co Karina dělá, když není na surfu? Sleduje spousty lidí na Instagramu. Mezi její nejoblíbenější uživatele patří stylistka na volné noze @nativemess, fotograf a cestovatel @chrisburkard a v neposlední řadě i kolegyně @stephaniegilmore.

Foto: Getty Images